Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

"Patlama yapmak için geldim"

Tofaş'ın ABD'li oyuncusu Steve Burtt, Türkiye'ye basketbolunu geliştirmek ve patlama yapmak için geldiğini söyledi.

''Patlama yapmak için geldim''

Beko Basketbol Ligi takımlarından TOFAŞ'ın bu sezon başında transfer ettiği ABD'li oyuncusu Steve Burtt, ''Türkiye'ye basketbolumu geliştirmek ve patlama yapmak için geldim'' dedi.
       
Burtt, Türkiye'de Beko Basketbol Ligi'nin çok sert oynandığını, oldukça üst düzey olan bu ligde takımının başarılı olması için elinden geleni yapacağını söyledi.
       
"BBL ÜST DÜZEY BİR LİG"

Gelmeden önce de Türk basketbolunu yakından takip ettiğini ve TOFAŞ'tan teklif aldıktan sonra Türkiye'de forma giyen arkadaşlarından bilgi aldığını ifade eden Burtt, ''Buraya geldikten sonra Beko Basketbol Ligi'nin ne kadar mücadeleci ne kadar üst düzey bir lig olduğunu yakından gördüm. Bu mücadeleci ligin içinde olduğum için çok mutluyum. Takımımın başarısı için elimden geleni yapıyorum'' diye konuştu.
       
"BİREYSEL HEDEFLERDEN ÇOK TAKIMIN HEDEFLERİNİ DÜŞÜNÜRÜM"
Burtt, TOFAŞ'ın teklifinin ardından danıştığı çevresinden Türkiye ile ilgili hiç olumsuz bir görüş gelmediğini vurgulayarak, ''Türkiye'ye basketbolumu geliştirmek ve patlama yapmak için geldim. Konuştuğum kişiler de Türkiye'de basketbolumu daha fazla ilerletebileceğimi söylediler. Ancak ben bireysel hedeflerimden çok takımımın hedeflerini düşünüyorum. Hem Beko Basketbol Ligi'nde hem Avrupa'da iyi yerlere gelmek istiyoruz'' dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!