Parseker BTSO vizyonunu açıkladı

BTSO'nun 7 Mayıs'ta yapılacak seçimleri öncesinde adaylığını açıklayan BTSO Meclis Başkanı İlhan Parseker, projelerini açıkladı. Odanın hizmet anlayışını değiştirecek projeleri anlatan Parseker, önceliğinin üye olduğunu belirterek, "Elini sıkmadığım üye kalmayacak" dedi.

Parseker BTSO vizyonunu açıkladı

Rabia DENİZ/BURSADABUGUN.COM

BTSO'da seçim takviminin belirlenmesinin ardından gözler, başkanlık koltuğuna aday olacak isimlere çevrildi. BTSO Meclis Başkanı İlhan Parseker ile Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği Başkanı İbrahim Burkay'ın yarışacağı seçimler öncesinde ilk açıklama geldi. BTSO Meclis Başkanı İlhan Parseker, 7 Mayıs'ta yapılacak BTSO seçimleri öncesinde adaylığını açıkladı. Odanın hizmet anlayışını değiştirecek projeleri hayata geçireceğini belirten Parseker, Bursa'nın gelecek vizyonuyla örtüşecek projeleri iş dünyasının hizmetine sunacağını belirtti. BTSO'nun yeni dönemde üye bazlı projelere öncelik vereceğini ifade eden Parseker, "Elini sıkmadığım üye kalmayacak. BTSOcard, CallCenter, hukuki ve mali danışmanlık, Ticaret Kanunu yükümlülüğüne uygun web sitesi, oda ve banka kaynaklarının üyelere dönük uygun koşullu kredi olanaklarına dönüştürülmesi, video ve konferans sistemi ve genişletilmiş sektörel toplantıları üye hizmetine sunacağız" diye konuştu. 

ODANIN HİZMET ANLAYIŞI DEĞİŞİYOR

Odanın hizmet anlayışını değiştirecek projeleri anlatan Parseker, Online işlemler, kent ofisleri, uluslar arası tahkim merkezi misyonu, Alışveriş Şenliği'nin uluslar arası hale getirilmesi, Uluslar arası girişimcilik kongresi, EFQM mükemmellik sürecinin başlatılması ve bağımsız denetleyici gibi hizmetlerin başlatacağını ifade etti. 

BUTGEM TV  GELİYOR

Nitelikli eleman yetiştirme konusunda önemli bir görevi üstlenen BUTGEM'in teknolojiye ayak uydurarak webtv hizmeti vereceğini de belirten Parseker, uzaktan eğitim sisteminin aktif hale getirileceğini de söyledi.  BTSO'nun nitelikli eleman yetiştirme seferberliğini sürdüreceğinin altını çizen Parseker, mesleki yeterlilik kurulu nezdinde Bursa'daki mesleklerin tanımlanmasını da sağlayacaklarını belirtti.

BURSA EKONOMİSİNE KATKI

Yalnızca iş dünyası değil Bursa ekonomisiyle ilgili de projeleri hayata geçireceklerini ifade eden Parseker, "Bursa Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı kurarak Bursa'nın entellektüael sermaye birikiminin artmasına destek olacağız. Bursa'nın ileriye dönük planlarının konuşulduğu büyük bir etkinlik düzenleyeceğiz. İhracat yoğun dünya merkezlerine Bursa markasının tanıtılması için projelere öncülük edilecek" dedi. Bursa'nın ekonomik yönden çok önemli bir noktada olduğunu kaydeden Parseker, finansın başkenti İstanbul ile siyasetin başkenti Ankara'da bir ofis açmayı planladıklarını ifade etti. 

YAZILIM VADİSİ KURULACAK

 

Bursa'nın yeni dönemdeki önemli sektörlerinden birinin savunma sanayii olacağını vurgulayan Parseker, bu konuda yazılımın önemine işaret ederek, yazılım vadisinin de hayata geçirileceğini söyledi.
 

Parseker BTSO vizyonunu açıkladı Parseker BTSO vizyonunu açıkladı Parseker BTSO vizyonunu açıkladı
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!