Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Paraşütçüyü gören Afyonluların şiveli konuşması ilgi çekti

Afyonkarahisar'da yamaç paraşütüyle uçan kişiyi gören 2 kişinin şiveli konuşmayla yorum yaptıkları video sosyal medyada ilgi çekti.

Paraşütçüyü gören Afyonluların şiveli konuşması ilgi çekti

Afyonkarahisar'ın Sinanpaşa ilçesine bağlı Tınaztepe beldesinin kırsal alanında yamaç paraşütü yapan kişiyi fark eden 2 kişi, cep telefonlarıyla paraşütçüyü görüntülemeye başladı.

Yöresel şiveyle paraşütçüyle ilgili yorumlar yapan 2 kişi, videoyu sosyal medyada yayınladı. Bu paylaşım kısa sürede yüzlerce beğeni ve yorum alırken, pek çok kişi tarafından da paylaşıldı.

Videoda ilgi çeken konuşmalar ise şunlar oldu;

Valla düşecek o kimse. Eyvah vallahi çalılara takılacak. Şuraya inse bari. İstediği yere inemez ki, rüzgar bunu alıp gidecek bir yere. Bizim köylü mü ki kim bu az daha yaklaşsa görürüz kim olduğunu. Akıl yok yemin ediyorum bunda. Oradan düşse geberir bu. Eyvah vallahi düşecek. Buraya inecek o motosiklet onu bekliyor. Ben deyivereyim. İnecek yer arıyor. Nasıl iniyor gördün mü bak? Mısıra inme de, kıran de. Mısıra inme mısıra, buğdaya in. Kırar mısırı. Eyvah vallahi kıracak mısırları! İn usta in neresi sağlıklıysa oraya in boş ver sen. Burhan'ın tarlaya indi. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!