Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Pandemi döneminde Nilüfer'de pedallar yeşile dönüyor! (ÖZEL HABER)

Pandemi sürecinde Bursalı vatandaşlar toplu taşıma yerine Nilespit'i tercih ediyor. Nilüfer Belediyesi'nin yapmış olduğu bisiklet kiralama sistemi, pandemi döneminde oldukça yoğun ilgi görüyor. Nilespit Masa Sorumlusu Alper Kasapoğlu, "Her gün dezenfekte ediyoruz. Şu an kullanım çok yoğun. 23 istasyonumuz var. İstediğiniz yere gidip, istediğiniz kadar gezebiliyorsunuz" dedi.

Pandemi döneminde Nilüfer'de pedallar yeşile dönüyor! (ÖZEL HABER)

GÜLNAME PAÇA / BURSADA BUGÜN

Nilüfer Belediyesi tarafından hayata geçirilen Nilespit uygulamasına Bursalılar yoğun ilgi gösteriyor.

Koronavirüsün hayatımıza girmesiyle birlikte vatandaşlar toplu taşıma araçları yerine Nilespit uygulamasını tercih ediyor.

Bu dönemde Nilespit kullanan vatandaşların sayısı 17 bini geçmiş durumda.

"NİLESPİT'İN SAATİ 1,5 LİRA"

Nilespit'in 5 senedir hizmet verdiğini dile getiren Nilespit Masa Sorumlusu Alper Kasapoğlu, "5 yıl içerisinde binlerce üyemiz oldu. Nilespit'in saati 1,5 lira. Üye olmak için 7,5 lira verip kart alıyorsunuz. Bu kart abonman kart oluyor. İçene para yüklüyorsunuz ve saati 1,5 liraya geziyorsunuz. Pandemi dönemindeyiz. Zor bir süreçten geçiyoruz. Bu süreçte hem toplu taşıma araçlarında yoğunluğu azaltmak hem de bisiklet kullanımını artırmak için ilk saati ücretsiz yaptık" diye konuştu.

"HER GÜN DEZENFEKTE EDİYORUZ"

Alper Kasapoğlu, "Kiosk cihazından kredi kartı ile üye olabilirsiniz. Görükle'de  Nilespit masamız var, oradan da üye olabilirsiniz. Halk evinin içinde ve Gölyazı'da köprübaşında bir Nilespit masamız var. Buralardan üye olabilirsiniz. Üye olmak için 18 yaşından büyük olmanız gerekiyor. Orada nakit olarak üyelik alıyoruz. Kart almayacağım diyenler var. Onlar için de provizyon var. Telefonunuza şifre geliyor. Bu şifreyi kullanarak bisikleti alabiliyorsunuz. Pandeminin ilk dönemlerinde insanlar çok fazla bisiklet almıyorlardı. Ama şimdi alıştılar. Her gün dezenfekte ediyoruz. Şu an kullanım çok yoğun. 23 istasyonumuz var. İstediğiniz yere gidip, istediğiniz kadar gezebiliyorsunuz. 8 ile 10 saati geçtiğinde sistem bizi uyarıyor. Bisikleti alan kişiyi arıyoruz. Bazısı evine götürüyor, bazen bir arıza çıkmış olabiliyor. Bu şekilde hallediyoruz" ifadelerine yer verdi.

"SPOR YAPMA İMKANI BULUYORSUNUZ"

Uzun süredir Nilespit'i tercih eden vatandaşlar ise, "Çok iyi bir uygulama. En ufak bir ihtiyacınızda hemen kiralayıp, uygun fiyata istediğiniz gibi gidebiliyorsunuz. Ayrıca spor yapma imkanı da buluyorsunuz. Para çekmeye ATM'ye gitmek istediğinizde kiralayıp, hemen ulaşabiliyorsunuz. Tüm Bursalılara tavsiye ediyoruz. Denemeyen varsa mutlaka bir kere kullansın" şeklinde konuştular.

Kaynak: BURSADA BUGÜN

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!