Pakmaya'da isyan büyüyor

İZMİT'te bulunan Pakmaya Fabrikası'nda örgütlenme çalışması yapan Türk-İş Konfederasyonu'na bağlı Tekgıda-İş Sendikası'na öye oldukları iddiasıyla işten çıkarıldığı öne sürülen 3 işçinin tekrar alınması için fabrika önünde eylem başlatıldı.

Pakmaya'da isyan büyüyor

 


Toplam 199 çalışanı bulunan İzmit'in Köseköy Mevkii'nde bulunan Pakmaya Fabrikası'nda yaklaşık 10 yıldan bu yana çalışan Soner Sarı, Salih Yaman ve İsmail Gencer işten çıkarıldı. Tek Gıda İş Sendikası yöneticileri, fabrikada 1 süredir örgütlenme çalışması yaptıklarını ve bu çalışanların da sendikaya üye oldukları için işten çıkarıldıklarını ileri sürdü.

Tekgıda- İş Sendikası İstanbul Şube Başkanı Yunus Durdu, fabrikanın aynı nedenlerle Düzce ve İzmir'de bulunan fabrikalarından da işçi çıkardığını öne sürerken, işçilere destek vermek için İzmit'e geldi. Fabrika önünde yapılan basın açıklamasında bu işçiler yeniden işe alınana kadar protesto gösterisi yapacakları belirtildi. Bu sabah fabrikanın önüne pankartlar asarak eylem yapan işçi ve sendika yöneticileri, işyeri yöneticilerine ve çalışan işçilere çağrı yaparken onlara aileleri ve bazı diğer sendikacılar da destek verdi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!