Pakistan'dan Türkiye'ye destek

Pakistan Dışişleri Bakanlığı, "Pakistan halkı ve hükümeti, her zamanki gibi Türkiye'nin yanında olacaktır" dedi.

Pakistan'dan Türkiye'ye destek

Pakistan Dışişleri Bakanlığı, ABD'nin Türkiye'ye  karşı aldığı yaptırım kararını eleştirerek "Türkiye küresel ekonominin motoru ve  önemli bir üyesidir. Pakistan halkı ve hükümeti, Türkiye'nin barış ve refah  arayışına güçlü desteğini bir kez daha yineler ve bu ortak hedeflere ulaşma  yolunda her zamanki gibi yanında olacaktır." açıklamasında bulundu. 

Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Pakistan'ın,  herhangi bir ülkeye karşı alınan tek taraflı yaptırım uygulamasına karşı olduğu  belirtildi.

Sorunların diyalog ve iyi niyetle çözülebileceği vurgulanan  açıklamada, "Aksi yönde atılacak herhangi bir adım veya eylem, sadece barışı ve  istikrarı zayıflatmakla kalmaz, sorunların çözümünü zor ve içinden çıkılamaz hale  getirir." ifadesi kullanıldı.

Türkiye'nin ulusal ve bölgesel barış ile istikrar için önemli  bir ülke olduğuna işaret edilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Pakistan, Türkiye'nin bölgesel ve uluslararası barış ve istikrara  yönelik çok değerli rolünü takdir etmektedir. Aynı zamanda Türkiye, küresel  ekonominin motoru ve önemli bir üyesidir. Pakistan halkı ve hükümeti, Türkiye'nin  barış ve refah arayışına güçlü desteğini bir kez daha yineler ve bu ortak  hedeflere ulaşma yolunda her zamanki gibi yanında olacaktır."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!