Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Pakistan Başbakanı Khan'dan saldırıya ilişkin açıklama

Pakistan Başbakanı Imran Khan, Pakistan Borsası'nın Karaçi'deki binasına yönelik saldırının Pakistan'daki istikrarı bozmak için Hindistan tarafından gerçekleştirildiğini iddia etti.

Pakistan Başbakanı Khan'dan saldırıya ilişkin açıklama

Pakistan Borsası'nın Karaçi'deki binasına dün silahlı saldırı düzenlenmişti.

Pakistan Başbakanı Imran Khan bugün yaptığı açıklamada, saldırıyla ilgili Hindistan'ı suçladı.

Saldırı ile Pakistan'daki istikrarı bozmanın amaçlandığını dile getiren Khan, saldırının Hindistan tarafından gerçekleştirildiğini savundu.

Mecliste konuşan Khan, "Saldırıya Hindistan'ın dahil olduğuna dair şüphemiz yok" dedi. Saldırı ile Mumbai'de yaşananların Karaçi'de de yaşanmasının amaçlandığını ifade eden Pakistan Başbakanı, "Belirsizliğin yayılmasını istediler. Bunun, Hindistan tarafından gerçekleştirildiğinden şüphemiz yok" ifadelerini kullandı. Khan, saldırıyı engellemeye çalıştıkları sırada hayatını kaybeden bir komiser yardımcısı ve 4 güvenlik görevlisini "Pakistan'ın kahramanları" olarak nitelendirdi. "Bizi istikrarsızlaştırmak için Hindistan tarafından planlanan saldırıda hayatlarını feda ederek daha büyük bir saldırıyı önlediler" diyen Başbakanı Khan, saldırganlarda mühimmat bulunduğuna dikkat çekerek, saldırganların içeride bulunanları rehin almak istediklerini de sözlerine ekledi.

Dün gerçekleştirilen saldırıda 4 kişi hayatını kaybederken, 4 saldırgan da güvenlik güçleri tarafından öldürülmüştü.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!