Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

PAHALI ETE BİR DARBE DAHA

Et Balık Kurumu pahalı et fiyatlarını aşağı çekebilmek için piyasaya girip 17 şehirde 100 mağaza açacak.

PAHALI ETE BİR DARBE DAHA

Kırmızı et fiyatlarındaki aşırı yükseliş sonucu gerçekleştirilen et ve canlı hayvan ithalatının ardından Tarım ve Köyişleri Bakanlığı, pahalı ete darbe vuracak yeni bir adım daha atıyor.

Franchising sistemi kuruluyor
Et ve Balık Kurumu'nun (EBK) yeni pazarlama stratejisine ilişkin basın toplantısında konuşan Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, EBK'nın 17 büyük şehirde franchising sistemi ile 100 satış merkezinin açılacağını söyledi.

Amacımız vatandaşlarımıza, ucuz, sağlıklı ve hijyenik et ve et ürünlerini ulaştırmak
Satış merkezleri ile ilgili şartların bir dosya haline getirildiğini ve bunun EBK'dan temin edebileceğini belirten Eker, "Satış merkezleri 80 metrekare olacak. İç ve dış görünüşü tek tip olacak. Amacımız dar gelirli ve orta gelirli vatandaşlarımıza, ucuz, sağlıklı ve hijyenik et ve et ürünlerini ulaştırmak'' dedi.

Yeni oluşturulacak mağazaların 50'sinin İstanbul'da, 20'sinin Ankara'da, 5'inin İzmir'de, 4'ünün Bursa'da, 3'ünün Kocaeli'de açılacağını belirten Eker, geri kalan 18 şubenin ise diğer illerde açılacağını söyledi.

Eker, teknik sağlık ve hijyenik şartları yerine getiren ve 80 metrekare dükkanı olan herkesin müracaatta bulunabileceğini kaydetti. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!