Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

ÖZTÜRK'TEN "MİLLİ ŞEF" GÖNDERMESİ

AK Parti Bursa Milletvekili Adayı Mustafa Öztürk, Türk halkının demokrasi taleplerinin göz ardı edildiği yetmezmiş gibi elinde avucunda olan buğdayının heder edildiği Milli Şef dönemiyle, 1990'lı yıllarda popülist politikalarıyla ülkeye büyük sıkıntı yaşatanları çok iyi bildiğini söyledi.

ÖZTÜRK'TEN ''MİLLİ ŞEF'' GÖNDERMESİ

Ak Parti Bursa Milletvekili Adayı Mustafa Öztürk, seçim çalışmalarına Yıldırım'da devam etti. Millet Mahallesi'nde esnaf ziyaretinde bulunan Öztürk, daha sonra Mesken'deki seçim bürosunun açılışını yaptı.
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın da katıldığı Faik Çelik Kız Teknik ve Meslek Lisesi Spor ve Konferans Salonu ile Güzellik Merkezi'nin açılışında yer alan AK Parti Bursa Milletvekili Adayı Mustafa Öztürk, ardından Millet Mahallesi'nde esnafı ziyaret etti. Vatandaşın sıkıntılarını dinleyen AK Parti Milletvekili Adayı Mustafa Öztürk, bu sorunların önümüzdeki süreçte çözüme kavuşacağını belirtti. Mahalle esnafından yoğun ilgi gören Mustafa Öztürk, seçim çalışması için girdiği salonunda, sohbet ettiği gençlerle bilardo oynadı.
"MİLLETİMİZ BİLİYOR"
Mustafa Öztürk, daha sonra Mesken Mahallesi'ndeki seçim bürosunu açtı. Açılışa AK Parti Milletvekili Adayı Mustafa Kemal Şerbetçioğlu, AK Parti Yıldırım İlçe Başkanı Hüdayi Yazıcı ve çok sayıda vatandaş katıldı. Açılış sırasında yaptığı konuşması sık sık alkışlarla kesilen Mustafa Öztürk, şunları kaydetti:
"Hep beraber geçmişe dönelim ve milli şeflik dönemini hatırlayalım. Açık oy, gizli sayım vardı. Vatandaşın elinde avucundaki buğdayını heder edenleri biliyoruz. Sonra Menderes çıktı ve 'Yeter, söz milletindir' dedi. Özgürlükler için ilk adım atıldı. Bu dönemde ezan kendi dilinde okunmaya başlandı. 1980 Darbesi'nin ardından Turgut Özal başa geldi ve Türkiye'de kalkınmanın başlangıcını yaptı. Daha sonra 90'lı yıllarda popülist politika yapılmaya başlanıldı. Türkiye bu yıllarda kavgacı politika yapan siyasetçilere tanık oldu. Bu sadece vurmaya kırmaya yönelik bir politikaydı. 1998 yılında Türkiye'de post-modern darbe yapıldı. Ama milletimiz buna izin vermedi. Bu dönemde ülkemizin 40 milyar doları hiç oldu, bankalar battı ve iyice fakirleştik."
AK PARTİ VİZYONU
"Bu sıkıntılar 2002 yılına kadar devam etti ve Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan, hem demokrasinin hem kalkınmanın hem de özgürlüğün önünü açtı" diyen Mustafa Öztürk, "Halkımız bizden ileri demokrasi, güçlü ekonomi, güçlü toplum, yaşanabilir kentler oluşturmamızı istiyor. Biz AK Parti olarak bunları yapmaya hazırız. AK Parti kadrolarında bu vizyon mevcut. Bu nedenle 'Bursa Hazır, Hedef 2023' diyoruz ve AK Parti'nin ustalık döneminde desteklerinizi bekliyoruz" şeklinde konuştu.
Konuşmanın ardından AK Parti Milletvekili Adayı Mustafa Öztürk, AK Parti Milletvekili Adayı Mustafa Kemal Şerbetçioğlu ve AK Parti Yıldırım İlçe Başkanı Hüdayi Yazıcı ile birlikte seçim bürosunun açılışını yaptı. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!