Özgür ve bağımsızlığımızın 91'inci yılı

30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle devletin zirvesinden gelen kutlama mesajlarında "Özgür ve bağımsız Türkiye", "demokrasinin güçlendirilmesi" ve "güçlü ve modern ordu" vurguları yapıldı

Özgür ve bağımsızlığımızın 91'inci yılı

Devletin zirvesi 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı yayınladıkları mesajlarla kutladı. Cumhurbaşkanı Gül yayınladığı mesajda "milletimizin ebediyete kadar hür ve müstakil yaşaması yegane amacımızdır" dedi. TBMM Başkanı Cemil Çiçek "kazanımlara sahip çıkarak, Cumhuriyetimizi ve demokrasimizi daha ileriye götürmeye çalışmalıyız" derken, genelkurmay Başkanı Özel ordunun 2 bin 222 yıllık geçmişine vurgu yaparak "daha da güçlü bir ordu olmak ve kendisine verilen her türlü görevi başarıyla yerine getirebilmek için aynı azim, inanç ve kararlılıkla" çalışmalarına devam ettiklerini söyledi. 30 Ağustos kutlama mesajları şöyle:

CUMHURBAŞKANI ABDULLAH GÜL: "Büyük Atatürk önderliğinde, ordu-millet kenetlenmesiyle kazanılan 30 Ağustos Zaferi de tarihi dönemeçlerden birini ifade etmektedir. 30 Ağustos Zaferi, milletimizin bağımsızlık inancının ve vatan sevgisinin önünde hiçbir gücün duramayacağını tüm dünyaya bir kez daha kanıtlamıştır. Şehitlerimizin ve gazilerimizin emanetinin aynı şuur ve kararlılıkla korunması, milletimizin ebediyete kadar hür ve müstakil yaşaması yegane amacımızdır. Bizler de bu güvenle, ülkemizi demokratik, siyasi ve ekonomik bakımdan daha ileri seviyelere taşımak, her alandaki standartlarımızı yükselterek milletimizin beklentilerini gerçekleştirmek için var gücümüzle çalışıyoruz"

TBMM BAŞKANI CEMİL ÇİÇEK: Demokrasimizi daha da geliştirmek, kalkınma ve istikrarı kalıcı hale getirmek ve ülkemizi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün işaret ettiği muasır medeniyet düzeyinin üzerine çıkarabilmek temel amacımızdır. Milli mücadelemizin kahramanları ve Cumhuriyetimizi kuranlar bize güçlü bir ülke bırakmış, Cumhuriyeti ve demokrasiyi kazandırmışlardır.

BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN: 30 Ağustos Zaferi neticesinde Türkiye, adeta bir uçurumun kenarından dönmüş, işgalden kurtulmuş; kendisine yeni ufuklar, büyük hedefler çizerek geleceğe doğru emin adımlarla ilerlemeye başlamıştır. Milletimizin bugünkü mevcudiyeti ve cumhuriyetimiz, o destansı zaferin bir tezahürüdür.

SP LİDERİ MUSTAFA KAMALAK: "Eğer 30 Ağustos Zaferi'nden alınacak bir ders varsa o da güce boyun eğmemektir. Emperyalizme teslim olmamaktır. Düşmanından medet ummamaktır.

ÖZEL: AZİMLE ÇALIŞIYORUZ

Bu zaferle, aziz milletimiz birlik ve beraberliğinden asla taviz vermeyeceğini, hürriyet ve istiklalinden hiçbir surette vazgeçmeyeceğini dünyaya bir kez daha ilan etmiştir. Bugün, sahip olduğu imkan ve kabiliyetleri, modern teknolojiye dayalı caydırıcı gücü, milli ve uluslararası görevlerde ortaya koyduğu başarılı çalışmaları, dünya barışına katkıları ve tüm bunları gerçekleştiren yüksek nitelikli ve eğitimli personeliyle dünya ordularının saygı ve gıptayla takip ettiği önemli bir kuruluş haline gelen Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, zaferlerle dolu 2 bin 222 yıllık şanlı mazisinden ve yüce milletimizin sevgisinden ve desteğinden aldığı güçle, daha da güçlü bir ordu olmak ve kendisine verilen her türlü görevi başarıyla yerine getirebilmek için aynı azim, inanç ve kararlılıkla çalışmalarına devam etmektedir.

HAVACI KOMUTANI BEKLEDİLER

Genelkurmay Başkanı Org. Necdet Özel ve görevlerini devralan kuvvet komutanları dün Devlet Mezarlığı'nı ziyaret etti. Komutanlar ilk 5'li fotoğraf için bir süre Hava Kuvvetleri Komutanı Org. Akın Öztürk'ü bekledi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!