Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

"Özgür kadın", motorunu Bursa'dan Nepal'e sürdü! (ÖZEL HABER)

18 yıldır motosiklet sürücüsü olan Asil Özbay, Bursa'dan Nepal'e doğru yola çıktı. 34 yaşındaki motosiklet tutkunu yaklaşık 2.5 ay sürecek olan yolculuğun startını Bursa'dan verirken diğer yandan şehirdeki diğer motosiklet tutkunları ile düzenlenen söyleşide bir araya geldi.

''Özgür kadın'', motorunu Bursa'dan Nepal'e sürdü! (ÖZEL HABER)

BURCU SEKMEN-SEFA BALABAN / BURSADA BUGÜN

Defalarca motosikletiyle Türkiye'yi turlayan Asil Özbay, son 5 yıldır 'kadına özgürlük yakışır' mottosuyla kıtalar arası seyahatlere imza atıyor. Tek başına gittiği özgürlük dolu seyahatler duyanları şaşırtıyor! İlk kıta yolculuğunu Balkanlar'da gerçekleştiren motor tutkunu Özbay ardından Fas, Moğolistan ve İran'a uzanan turlara imza attı. Erkek arenasına ait bir alanda kadının neler yapabileceğinin en güzel örneklerinden olan Asil Özbay hemcinslerine de çağrıda bulunarak trafiğe katılmaları gerektiğini söyledi.

Motorcu Dostu Trafik Projesi kapsamında Bursa'ya gelen Asil Özbay, burada Nepal yolculuğu öncesi son hazırlıklarını tamamladı. Motosikletini Bursa'dan ilk olarak Hindistan'a sürecek olan Özbay, "Bursa'da olmaktan çok keyif alıyorum. Yaklaşık 2.5 ay sürecek olan yolculuğumun startını bu şehirde veriyorum. Uzun yolculuk öncesi buradaki motor tutkunları ile bir araya gelerek başıma gelen talihsizlikleri, deneyimleri onlarla paylaşıyorum. Hayatta hiçbir şeyin tam olmasını beklememek lazım. Ayağımızı eşikten attıktan sonra tüm yolculuklar kolaylaşıyor" diye konuştu.

Özbay'ın yolculuğu Nepal'de son bulacak.

Etkinliğe ev sahipliği yapan Royal Moto Club adına konuşan  Burak Alkan ise, "Motosiklet çok güzel bir spordur. Bursa'da 50 üyemiz var ve aktif olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu noktada deneyimlerini bizimle paylaşması için Asil Hanım'la irtibata geçtik ve kendisinin Türkiye çapında gerçekleştirdiği ziyaretlerin Bursa ayağını üstlendik. Onu Bursa'dan Hindistan'a uğurlamanın mutluluğunu yaşıyoruz" ifadelerini kullandı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!