ÖZEL HABER... CHP'DE ROZET BUZLARI ERİTTİ

CHP Bursa teşkilatında yaşanan aday liste depremi, İl Başkanı Gürhan Akdoğan'ın Turhan Tayan'a rozet takmasıyla sona erdi. Adaylar seçim boyunca barış ilan ederken, basına kapalı toplantıda gerçekleştirilen rozet takma töreniyle partililer ve adaylar alkış tufanı kopardı.

ÖZEL HABER... CHP'DE ROZET BUZLARI ERİTTİ

Mesut DEMİR/BURSADABUGUN.COM

CHP Bursa milletvekili adayları, CHP Genel Başkan Yardımcısı Sena Kaleli'nin başkanlığında il binasında toplandı. Basına kapalı gerçekleştirilen toplantıda, seçim sürecinde yapılacak programlar ele alındı. CHP Bursa İl Başkanlığı'na ilk kez gelen Turhan Tayan, toplantı öncesinde soğuk rüzgarlar estirdi. Ardından basına kapalı toplantıya geçildi. Uzun süren toplantı arasında buzları eriten hamle CHP İl Başkanı Gürhan Akdoğan'dan geldi. Başkan Akdoğan, Turhan Tayan'a rozet takarak buzları erittikleri mesajını verdi.

"HEDEFİMİZ EN AZ 8 VEKİL"
CHP Genel Başkan Yardımcısı Sena Kaleli, Bursadabugun.com'a yaptığı açıklamada, seçime hazırlıkla ilgili koordinasyon toplantısı gerçekleştirdiklerini belirterek, "Birbirimizi tanımak için gerçekleştirdiğimiz bir toplantıydı. Hedeflerimiz belli. CHP iktidar olsun, sosyal demokrasiyi ülkemize yaşatalım. Hepimiz Bursa'da doğduk, doyuyoruz. Bursa'ya ve Türkiye'ye hizmet etmek istiyoruz. Hepimiz birlik beraberlik içinde ilçe örgütleriyle dayanışma içerisinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Aramızda hiçbir problem yok. Bursa'da en az 8 milletvekili hedefliyoruz" diye konuştu.

TAYAN'A İLÇELERDEN TAM DESTEK
CHP Milletvekili CHP İl örgütünde ilk defa bir toplantıya katılıyorum. Genel Başkan Yardımcımız, il başkanımız, ilçe başkanlarımızla beraber birbirimizi daha yakından tanımak amacıyla, seçim politikalarını belirmek amacıyla toplandık. Bu toplantıda il ve ilçe örgütlerinin bana gösterdikleri sıcak ilgi ve desteğe teşekkür ediyorum. Bana destek ve onur veren, duygulandıran konuşmalar ortaya koydular. Örgütle beraber çalışmalara başladık. Davet aldım geldim, herkes için CHP diyorum" dedi.

"PARTİ İÇİN HAREKET ETMEK ZORUNDAYIZ"
CHP Bursa İl Başkanı Gürhan Akdoğan da, parti binasında CHP adaylarıyla seçim politikaları konusunda toplantı yaptıklarını belirterek, "CHP çok köklü bir geçmişi olan ve kendi içindeki sıkıntıları çözebilecek bir partidir. CHP'nin önündeki en büyük sorun 12 Haziran'da yapılacak genel seçimlerdir. CHP'nin 12 Haziran'da kesinlikle iktidar olması gerekiyor. Kişisel bakış açımızdan çok iktidar mücadelesi vermek için birlikte hareket etmek zorundayız. Ben ve arkadaşlarımızın büyük bir tarihi sorumluluk üstlendiğini düşünüyoruz. Bir taraftan partilerimizle yaşanan sıkıntıyı gidermek, diğer taraftan genel merkezimin bizlere verdiği particilik sorumluluğu bu ikisi arasında zaman zaman sıkıntı yaşıyoruz. Ama devrimciler zor zamanlarda zor şartlarda birlikte olmak zorunda. Bunu da başarıyla yerine getireceğiz. Partimizin iktidara gelmesi açısından herkesin birlik, beraberlik ve sağduyulu hareket edeceğinden hiç şüphem yok. Bunu organize edeceğiz. Ben çok iyi bir ekibe sahibim. Son 4 yıldır yapılan seçimleri yaşamış uzman kadromuz var. Bu kadro seçimlerde başarıyı yakalayacak, gereken yapılacaktır. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın" dedi.

BURSA'DA İLK MİTİNG 30 NİSAN'DA
CHP'nin Bursa'da ilk mitinginin tarihini belirlediklerini kaydeden Akdoğan, "Seçim komisyonumuz ve diğer birimlerimiz uzun zamandır seçim politikasını hayata geçirdiler. Şimdi bunu eyleme dönüştürme zamanı geldi. Sandıklardaki görevlendirmelerimiz tamamlandı. 30 Nisan'da genel başkanımızın da katılımıyla bir miting düzenleyeceğiz. Bununla ilgili çalışmalarımız sürüyor. Bursa'da çok güzel bir miting yaparak seçimde iktidar olma hedefine ulaşmayı istiyoruz" diye konuştu.

 

ÖZEL HABER... CHP'DE ROZET BUZLARI ERİTTİ ÖZEL HABER... CHP'DE ROZET BUZLARI ERİTTİ ÖZEL HABER... CHP'DE ROZET BUZLARI ERİTTİ
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!