Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

SON DAKİKA

7,89

9,40

459,27

1.342,49

Bursa

ÖZEL HABER... ASLAN SULTAN KAYIP MI? İKİ KURUM BİRBİRİNİ SUÇLUYOR!

Geçtiğimiz günlerde şüpheli bir aracın bagajından çıkan aslanın nerede olduğu şaibe konusu oldu. Bursa Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi yetkilileri, Orman Bölge Müdürlüğü'ne verdiklerini oradan Karacabey'e gönderildiğini söylerken, Orman Bölge ve Karacabey Ayı Barınağı aslanın kendilerinde olmadığını belirtiyor.

ÖZEL HABER... ASLAN SULTAN KAYIP MI? İKİ KURUM BİRBİRİNİ SUÇLUYOR!

Mesut DEMİR/BURSADABUGUN.COM

Bursa'nın İnegöl ilçesinde yol kontrolünde bir otomobilde ele geçirilen 2 yaşındaki erkek aslan Sultan'ın nerede olduğu şaibe konusu oldu. Jandarma tarafından Bursa Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi'ne teslim edilen aslan Sultan, Karacabey'deki Çevre ve Orman Bakanlığı Celal Acar Yaban Hayvanları Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi'ne gönderilecekti.
Önceki gün Bursa Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi yetkilileri, Avrupa Hayvanat Bahçesi Birliği'nin yaptığı denetimler nedeniyle aslan Sultan'ın Karacabey Yabani Hayvanları Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi'ne gönderilmek üzere Bursa Çevre ve Orman Bölge Müdürlüğü yetkililerine teslim ettiklerini açıklamıştı.
Karacabey'e giden Bursadabugun.com ekibi, Yaban Hayvanları Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi'nde aslanın durumuyla ilgili bilgi almak istedi. Yaban Hayvanları Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi yetkilileri, aslanın dün kendilerine teslim edilmesi gerektiğini ancak henüz buraya getirilmediğini söyledi.

KAÇIRILDI MI, KAÇTI MI?
Bursa Çevre ve Orman Bölge Müdürlüğü yetkilileri ise, aslanın kendilerine teslim edilmediğini öne sürdü. İki kurumun bu açıklamalarının ardından akıllara, "Aslan kaçırıldı mı, yoksa kaçtı mı?" sorularını getirdi.
Aslan Sultan'ın hangi kurumda olduğu ya da kaçırılıp kaçırılmadığı yönündeki karanlık perdenin önümüzdeki günlerde aydınlanacağı belirtiliyor. En büyük korku ise, aslanın kaçıp Bursa sokaklarında dolaşıyor olabileceği...

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!