Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

ÖZEL GÜVENLİK PERSONELİNE YANGIN EĞİTİMİ

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sivil Savunma Uzmanlığı Şube Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı binalarda görevli özel güvenlik personeline yönelik genel davranış ve yangın eğitim semineri düzenledi.

ÖZEL GÜVENLİK PERSONELİNE YANGIN EĞİTİMİ

Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM) Başkanlık Salonu'nda düzenlenen eğitim programına, Sivil Savunma Uzmanlığı Şube Müdürü Hayrettin Avcu, güvenlik amirleri ve güvenlik personeli katıldı. Bu tür seminerleri belirli periyotlarla gerçekleştirdiklerini söyleyen Şube Müdürü Hayrettin Avcu, bu yılın ikinci toplantısında yaklaşan seçimleri ve havaların ısınmasına bağlı çıkabilecek yangın konusunu ele aldıklarını belirtti. Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na bağlı toplam 52 bina ve müştemilatlarda görev yapan yaklaşık 507 özel güvenlik personeline 3 grup halinde eğitim verdiklerini ifade eden Avcu, "Ülkemiz ve Bursa'mız seçim sürecine girdi. Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı binalar da insan sirkülasyonunun yoğun olduğu yerlerdir. Bu yüzden özel güvenlik görevlilerimiz vatandaşlara karşı daha hassas olmalı, kılık kıyafet yönetmeliğine daha düzenli uymaları gerekir. Ayrıca son günlerde hava sıcaklıklarının da artamaya başlamasıyla yangın riski de ortaya çıkmaktadır. Bu yüzden güvenlik personelimizin, bina ve müştemilatlarda bulunan mevcut yangın söndürme cihazlarını doğru kullanımı önem arz etmektedir. Toplantıda bu konulara ve genel güvenlik tedbirlerine değindik" dedi.

Konuşmaların ardından uyulması gereken kılık-kıyafet ve davranış kuralları, yangın sırasında yapılacak davranışlar hakkında bilgi verildi. Yangın söndürme cihazlarının da tanıtıldığı toplantıda, güvenlik personeline yangın söndürme cihazlarının kullanımı uygulamalı olarak gösterildi.
 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!