Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Özel Esentepe Hastanesi'nden Meme Kanseri Farkındalık Ayı etkinliği (ÖZEL HABER)

Özel Esentepe Hastanesi anlamlı bir etkinliğe imza atarak 'Meme Kanseri Farkındalık Ayı' kapsamında hastaları bilgilendirmek amacıyla broşür, meme kanserine dikkat çekmek içinse pembe kurdele dağıttı. Hastanenin girişine kurulan 'Meme Kanseri Farkındalık Ağacı' hastanedeki hastaların ve ziyaretçilerin ilgi odağı oldu. Özel Esentepe Hastanesi Meme Kliniği Direktörü ve Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Adil Aydemir, "Esentepe Hastanesi meme kanseriyle savaşta çok önemli bir noktaya geldi. Bu konuda her yıl Ekim ayını toplumu bilinçlendirmek için bir fırsat olarak görüyoruz" şeklinde konuştu.

Özel Esentepe Hastanesi'nden Meme Kanseri Farkındalık Ayı etkinliği (ÖZEL HABER)

EZGİ KAYI / BURSADA BUGÜN

Özel Esentepe Hastanesi, özel gün ve haftalarda farkındalık yaratan etkinliklere imza atmaya devam ediyor. 

Ekim ayının 'Meme Kanseri Farkındalık Ayı' olması sebebiyle kurulan farkındalık ağacı ve dağıtılan broşürlerle hastanedeki hastalar bilgilendiriliyor.

Verilen bilgilerle meme kanserinde erken teşhisin önemine dikkat çekiliyor.

"EKİM AYINI BU ŞEKİLDE DEĞERLENDİRMEK MEME KANSERİ AÇISINDAN OLUMLU BİR GELİŞME"

Özel Esentepe Hastanesi Meme Kliniği Direktörü ve Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Adil Aydemir, Meme Kanseri Farkındalık Ayı ile ilgili olarak, "Bu önemli bir ay çünkü toplumda işin uzmanları tarafından meme kanseri hakkında bilinçlendirme çalışmaları yapılıyor. Ekim ayını bu şekilde değerlendirmek meme kanseri açısından olumlu bir gelişme" ifadelerini kullandı.

"BU ETKİNLİK ARTIK ESENTEPE HASTANESİ İÇİN BİR GELENEK HALİNE GELDİ"

Özel Esentepe Hastanesi'nin bu etkinliklere büyük önem verdiğini ifade eden Aydemir, "Esentepe Hastanesi, meme kanseriyle savaşta çok önemli bir noktaya geldi. Bu konuda her yıl Ekim ayını toplumu bilinçlendirmek için bir fırsat olarak görüyoruz. Çeşitli topluluklarda konuşmalar yapıyoruz, toplumu bilinçlendirmek için broşürler hazırlıyoruz. Bu gibi etkinliklerde sıkça bulunuyoruz. Bu etkinlik artık Esentepe Hastanesi için bir gelenek haline geldi" dedi.

MEME KANSERİNDE ERKEN TEŞHİS HAYAT KURTARIR

Op. Dr. Adil Aydemir, meme kanserinde erken teşhisin hayat kurtardığını belirterek, yapılması gerekenler hakkında şöyle konuştu: "Kadınların 40 yaşından sonra düzenli olarak yılda bir mamaografi çektirmeleri gerekiyor. Her kadın ailelerinden gelen riskleri öğrenip eğer bir risk varsa bunlarla ilgili doktorlarıyla paylaşımda bulunmalı. 20 yaşından sonra her ay kendi kendilerine düzenli meme muayenelerini yapmalılar."

Kaynak: BURSADA BUGÜN

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!