Özbekistan heyetinden Bursa'ya ziyaret

Bursa Valisi İzzettin Küçük, Özbekistan Ankara Büyükelçisi Alişer Azamhocaev, Nemengan Valisi Bazarov Hayrulla Hayitbekoviç ile turizm, tekstil ve sağlık dalında hizmet veren Özbekistanlı iş adamlarını Heykel Tarihi Valilik Binasında ağırladı.

Özbekistan heyetinden Bursa'ya ziyaret

"Ulu Şehir Bursa'da sizin gibi dostları ağırlamaktan mutluluk duyuyorum." diyen Vali Küçük: " Bursa, otomotiv ve tekstilin merkezi olmakla birlikte, tarımda çeşitli ürünlerle ön plana çıkmış doğal ve tarihi güzelliklere sahip çok güzel bir şehir. Şehrimizin 21 tane organize sanayisi var. Yani Bursa Türkiye'nin sanayi ve tarım alanında dışa açılan kapısıdır." dedi.

Vali İzzettin Küçük'ün samimi ve sıcak bir ortamda kendilerini ağırlamalarından duyduğu mutluluğu dile getiren Özbekistan Ankara Büyükelçisi Alişer Azamhocaev: "Başta tarım ve otomotiv olmak üzere Bursa ile örtüşen birçok noktamız bulunmakta. Özellikle tarım ürünlerinde pamuk üretimi ile üst seviyelerde yer almaktayız. Tarım ürünlerinin işlenmesi için yeni teknoloji ile modernize edilmiş yeni tesisler kurmaktayız. Otomotiv yan sanayisi olarak tercih edilen bir coğrafyadayız. Her geçen gün yenilenen iş gücü ve yenilikçi yapı ile Bursalı iş adamlarımızı bekliyoruz." dedi.

Vali İzzettin Küçük'e, yerel kıyafetlerini hediye eden Büyükelçi Azamhocaev, ziyaret dolayısıyla kendisine gösterilen ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Vali Küçük'ü de en kısa sürede ülkesinde ağırlamak istediklerini söyledi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!