Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Oyunu örnek aldı, babasını öldürdü

İspanya'nın Mallorca adasında 18 yaşındaki bir genç, bağımlısı olduğu bir bilgisayar oyunundaki gibi babasını katletti.

Oyunu örnek aldı, babasını öldürdü

 

'Dead Rising 2' adlı video oyununu birlikte oynadığı bir arkadaşıyla 'çivili sopa' yapan Andreu Coll Tur'un, oyunda zombilere karşı kullandığı aletle babasının kafasına 40 kere vurarak acımasızca öldürdüğü belirtildi.

İspanyol basınında yer alan haberlerde, Andreu Coll Bennassar'ın zengin bir işadamı olduğu ve kısa bir zaman önce 50 milyon Euro'ya yaklaşan servetinin oğluna bırakılması için vasiyet ettiği kaydedildi. Haberlere göre; annesiyle boşandıklarında babasının yanında kalmaya karar veren gencin, iki küçük kardeşi ise annesiyle yaşıyordu.

AŞK İÇİN ÖLDÜRDÜ

Tutuklanarak cezaevine gönderilen Tur, mahkemedeki ifadesinde, "Babamı hallettikten sonra Francisco (arkadaşı) ile daha iyi yaşayacağımızı ve babamın beni aşağılamasına da son vereceğimizi düşündüm." diye konuştu. Aynı şekilde suçunu itiraf eden Francisco (20) da "Arkadaşı Andreu'ya aşık olduğunu ve babasını bu aşk için öldürdüğünü" söyledi.

OYUNDA TANIŞTILAR

İki gencin internet üzerinde oynanan "Call of Duty" adlı video oyununda tanıştığı ve Zaragoza şehrinde oturan Francisco'nun (20) bir süre önce cinayetin işlendiği Palma şehrine geldiği ifade ediliyor.

Yemek dışında tüm günlerini oyun oynayarak geçiren ikili, cinayete hırsızlık süsü vermek için Bennassar'ın Rolex saatini ve yüzüklerini aldıkları belirtildi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!