Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Otto Rehaggel ekonomik krizi de çözecek!

Yunanistan'a 2004 yılında Avrupa Şampiyonluğunu kazandıran Alman teknik adam Otto Rehhagel, Almanya'nın Yunanistan Fahri Büyükelçisi oldu

Otto Rehaggel ekonomik krizi de çözecek!

Yunanistan'ı 2004 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda zafere ulaştırınca çok sevilen Yunan A milli futbol takımının Teknik Direktörü Otto Rehhagel, Almanya'nın Yunanistan Fahri Büyükelçisi oldu. Rehaggel, ülkesi Almanya'nın Yunanistan'ın iflas etmesine izin vermeyeceğini söyledi.

Almanya'daki 1'inci Devlet Kanalı ARD'nin haberine göre;Teknik Direktör Otto Rehhagel, Başbakan Angela Merkel ile Federal Çalışma ve Sosyal İşler Bakanlığı Müsteşarı Hans-Joachim Fuchtel'in kendisine Yunanistan'ın fahri büyükelçisi olması için teklifte bulunması üzerine bunu hemen kabul ettiğini söyledi. 9 yıldan bu yana bulunduğu Yunanistan'da birçok zafer elde ettiğini ifade eden teknik direktör Otto Rehhagel, "Yeniden burada olmaktan mutluyum. Yunanistan-Almanya dostluğu sonsuza kadar sürmeli" dedi.

Son dönemde ekonomik krizlerle karşılaşan Yunanistan'a Almanya'nın fahri büyükelçisi olarak atanan Otto Rehhagel sorunlara akıl ve mantıkla çözüm bulunabileceğini anlatı. Rehhagel, "Eğer biri zor şartlar altında bulunuyor ve sizden yardım istiyorsa, bu yardım sizin görevinizdir. Yunanlılar Almanya'nın Yunanistan'ın düşmesine izin vermeyeceğinden emin olsun" diye konuştu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!