Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Otomotivde Reyhanlı şoku

ABD merkezli 'Automotive News'in 12 Haziran'da düzenleyeceği uluslarası otomotiv kongresi İstanbul'dan Paris'e kaydırıldı. Bunda da Türkiye'nin Suriye sınırındaki problemler ve Reyhanlı'daki patlamalar etkili oldu.

Otomotivde Reyhanlı şoku

ABD merkezli dünyanın en çok takip edilen otomotiv yayın kuruluşu 'Automotive News'in 12 Haziran'da 16'ıncısını düzenleyeceği ve otomotiv devlerinin en tepe yöneticilerinin katılacağı uluslarası otomotiv kongresi İstanbul'dan Paris'e kaydırıldı. Hürriyet Gazetesi'nden Emre Özpeynirci'nin haberine göre, Automotive News Avrupa Direktörü Luca Ciferri, bu kararda Suriye sınırında yaşananların ve Reyhanlı'daki patlamaların etkili olduğunu belirtti.

COĞRAFYA BİLGİSİ YOK

Paris'te yapılacak 2 günlük kongre öncesi konuştuğumuz Luca Ciferri, özellikle Amerikalıların bu dönemde Türkiye'ye riskli gördüklerini, bu yüzden kongreyi Paris'e kaydırmak zorunda kaldıklarını söyledi. Ciferri şöyle konuştu: "Kongre için İstanbul'un riskli bölgeden çok uzak olduğunu söyledik. Hatta Amerika'daki eyalatler arasındaki uzaklığı örnek gösterdik. Bu yüzden bir sorun çıkmayacağını belirtmemize rağmen riski göze almadılar. Ne yazık ki özellikle Amerikalıların coğrafya bilgisi biraz zayıf. Hemen önyargılı davranıp, en ufak riskten kaçıyorlar."

100'ÜN ÜZERİNDE FİRMA

Kongrenin İstanbul'da düzenlenmesiyle ilgili her türlü hazırlığı yaptıklarını kaydeden Ciferri, uçuşların bile büyük ölçüde hazırlandığını söyledi. ABD merkezli Automotive News'in Avrupa kanadı olan Automotive News Europe, 15 yıldır, Avrupa'da geniş katılımlı kongreler düzenliyor. Bu yıl 16'ıncı yapılacak zirveye tüm dünyadan 30'un üstünde yabancı gazeteci ve 100'ün üzerinde firmanın temsilcilerinin katılacaktı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!