Otomobilin ezdiği Betül'ün ardından dram çıktı

Bursa'da oyun oynarken otomobilin altında kalan 4 yaşındaki Betül'ün ardından dram çıktı. 9 nüfuslu Karagöl ailesi tek göz odada yaşam savaşı verirken, işsiz olan baba İlvan Karagöl hurda karton toplayarak çocuklarına bakmaya çalışıyor.

Otomobilin ezdiği Betül'ün ardından dram çıktı

Gürsu ilçesinde ikamet eden İlvan ve Asuman Karagöl çiftinin 7 çocuğundan biri olan Betül Karagöl (4) bir sokak ileride ablası Edanur ile oyun oynarken bir aracın çarpması sonucu hayatını kaybetti.

Minik Betül'ün hayatını kaybetmesinin ardından Karagöl ailesinin büyük dramı ortaya çıktı. Erzurum'dan bir umutla Bursa'ya gelen baba İlvan Karagöl, uzun bir süredir işsiz. Aynı odada 7 çocuğuna bakmaya çalışan İlvan Karagöl, hurda kartonları toplayarak 7 çocuğuna bakmaya çalışıyor.

Minik Betül'ün ölüm haberiyle yıkılan baba İlvan, "Çocuklarımı kimseye muhtaç olmadan büyük zorluklar içinde büyütmeye çalışıyorum. 6 kız çocuğumun en küçüğü olan Betül'ümü kaybettim. Öğrendiğime göre araç sokak arasında hızla ilerliyordu. Bunlara önlem alınmalı, artık canlar yanmasın" dedi.

Anne Asuman Karagöl ise, "yüreğim yanıyor. Ana caddelerde önlemler var ama asıl önemli olan sokaklar. Sürücüler sokak arasında hızlı sürmesin. Benim kızım çok sakindi. Araba görünce hemen kenara çekilirdi. Ama kazada kaybettik, çok üzgünüm" dedi.

Amca İrfan Karagöl, ailenin tek göz odada yaşam mücadelesi verdiğini kaydederek, "İlvan ağabeyim zor şartlar altında çocuklarını büyütüyor. Minik Betül'ü kaybetmemiz çok büyük acı, acılar hiç dinmiyor" dedi.

Hastanedeki yaşam mücadelesine yenik düşen Betül Karagöl'ün cenazesi Yenidoğan Merkez Caminde öğle namazının ardından kılınan cenaze namazıyla Yenidoğan Mahallesi Mezarlığında defnedildi. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!