Otomobil farelerine darbe

ANKARA Emniyet Müdürlüğü Oto Hırsızlık Büro amirliği ekipleri, 9 ay süren takip sonucu düzenledikleri "Göçebe" operasyonunda, 45 olaya karıştıkları belirlenen 10 kişilik şebekeyi çökertti. Güvenlik kamerasının görüntülediği bir hırsızlık olayında şüphelilerin 15 saniyede otomobili çaldıkları görüldü.

Otomobil farelerine darbe

 


Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlık Bürosu polisleri, 9 ay süren takip sonucu, hırsızlık şebekesinin 10 üyesini yakaladı. Zanlılar, kanun suç saydığı fiilleri işlemek amacıyla örgüt kurmak ve yönetmek, 30 ayrı oto hırsızlığı, çalıntı otoları parçalayarak satmak, otodan hırsızlık, işyerinden hırsızlık, ateşli silahla kasten yaralama, yağmaya teşebbüs, mala zarar verme ve resmi belgede sahtecilik suçlarını işledikleri gerekçesiyle ifadeleri alındıktan sonra Cumhuriyet Savcılığı'na sevk edildi.

ÇAY KAŞIĞIYLA HIRSIZLIK

Şebeke elemanlarının, güvenlik kamerasının da kaydettiği görüntülerde, toplam 15 saniyede bir otomobili çalarak olay yerinden uzaklaştığı görüldü. Polisin elde ettiği bilgilerde şebeke elemanları çay kaşığını düzlemek ve sanayide 'sente' denilen bir alet yaptırarak içlerinde lüks otomobillerde dahil olmak üzere her marka otomobili kolayca çalabildiklerini tespit etti. Şebeke lideri Fikret T.'nin evinde yapılan aramada ise 2 adet pompolı tüfek, tabanca, otomobil anahtarları, hırsızlık ve sonrasında kullanılan çeşitli malzemeler ele geçirildi.

MADDE BAĞIMLILARI

Şebeke üyelerinin, madde bağımlısı ve uyuşturucu kullanan kişilerden oluştuğu da ortaya çıkarılırken, çaldıkları otomobiller ve içerisindeki malzemeleri satarak elde ettikleri gelirle uyuşturucu madde satın aldıkları belirlendi.

PAPAĞANI DA ÇALDILAR

Oto hırsızlığının yanı sıra işyerlerine de giren şebeke elemanlarının bir işyerinden çaldıkları papağını da 500 liraya sattıkları ortaya çıktı. Daha önce aynı suçları müşterek işledikleri belirlenen ve cezaevinde yatan 4 kişinin de cezaevinden çağrılarak ifadesininin başvurulmasının ardından yakalanan diğer 10 kişilik şebeke Cumhuriyet Savcılığı'na sevk edildi. Polis eşliğinde emniyetten götürülen zanlılar, görüntüsünü çeten gazetecilere, "Çek çek, bedavadan yatanları çek" diye bağırdı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!