Otobüs şofölerini tekme-tokat dövdüler!

Afyonkarahisar'da şehir içi taşımacılığı yapan minibüsçüler ile özel halk otobüsü şoförlerinin karıştığı kavgalar, görenleri hayrete düşürdü.

Otobüs şofölerini tekme-tokat dövdüler!

Afyonkarahisar'da 3 yıl önce şehir içi taşımcılığına başlayan özel halk otobüsleri, kent merkezinde hizmet vermeye devam ediyor. Yaklaşık 50 otobüs ile şehir içi taşımcılık hizmeti veren Turex firmasına ait otobüslerin içerisinde bulunan güvenlik kameraları ise 24 saat olup biteni kaydediyor. Otobüslerin güvenliği için yerleştirilen bu kameralar, en çok otobüs şoförlerine yönelik olarak yapılan saldırıları kaydediyor.

Otobüs şoförlerine yapılan saldırıları basına izleten Afyonkarahisar Özel Halk Otobüsleri Yönetim Kurulu Başkanı Galip Şanlı, yapılanların hiç de uygun bir şey olmadığını söyledi. 3 yıl önce Afyonkarahisar'da hizmete başladıklarını anlatan Galip Şanlı, hizmetlerin sürekli olarak engellenmeye çalışıldığını söyledi. Engellemelerin genellikle taciz, tehdit ve saldırı olarak gerçekleştiğini dile getiren Şanlı, şöyle konuştu:

"Bu durum hem firmamızın imajına hem de sunmuş olduğumuz hizmetlerden faydalanmak isteyen vatandaşlarımıza zarar vermektedir. Olayların son bulması ve huzurlu bir çalışma ortamının sağlanması büyümeye yüz tutmuş ve hızla ilerleyen bir şehir olan Afyonkarahisar için oldukça önemli olduğunu düşünmekteyiz."

Basına dağıtılan görüntülerin içerisinde, otobüs şoförlerine yönelik olarak minibüs şoförlerinin saldırıları yer alıyor.

Otobüs içerisindeki yolculara aldırış etmeden otobüs şoförlerinin darp edilmesi saniye saniye kameralara yansıyor. Durak haricinde otobüsün yolcu almasını hazmedemeyen minibüs şoförleri, otobüsü durdurarak şoförü aşağıya indirip tekme tokat dövüyor. Bir başka görüntüde ise içerideki yolculara aldırış etmeyen minibüs şoförleri, otobüsün içine girerek otobüs şoförünü darp ediyor. Bir diğer görüntüde de otobüsün önünü kesen minibüsçüler, şoförü indirerek darp ediliyor. Zaman zaman toplanan grup tarafından ise güzergahında ilerleyen otobüs, taş yağmuruna tutuluyor. Otobüs içerisinde kucağında çocuk bulunduran bir kadın ise, ne yapacağını bilemiyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!