ÖSO militanlarından Türk askerleriyle birlikte sınırda inceleme

Türkiye, Fırat'ın Doğusuna yapacağı operasyon için son hazırlıklarını sürdürürken, dünden bu yana bölgeye intikal eden Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) ise Akçakale Tel Abyad sınırında Türk askeri ile birlikte incelemelerde bulundu. ÖSO komutanları Akçakale sınırının Batısı'nda incelemeler yaparak Tel Abyad'a karadan geçiş için yer belirlemeye çalıştı.

ÖSO militanlarından Türk askerleriyle birlikte sınırda inceleme

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Fırat'ın Doğusu için Akçakale ve Ceylanpınar ilçesinin Suriye sınır hattına askeri sevkiyat sürdürüyor. Dün gece geç saatlerinde Afrin ve Azez bölgesinden Akçakale'ye gelen ÖSO, bugün öğlen saatlerine doğru Türk askeriyle birlikte Akçakale Tel Abyad sınır hattında incelemelerde bulundu.

ÖSO komutanlarını taşıyan 2 pikap ile Türk askerini taşıyan bir zırhlı pikap aracı yoğun güvenlik önlemleri altında Akçakale sınırının Batısı'nda incelemeler yaparak Tel Abyad'a karadan geçiş için yer belirlemek için sınırda çalışmalarda bulundu. 

Sınırda yaklaşık 2 saatlik bir çalışma yapan ÖSO komutanları ile militanları Akçakale kent merkezine döndükleri zaman ÖSO bayrağını açarak gazetecilere el salladılar. Askeri elbiseleriyle araçta gözüken ÖSO militanlardan bazıların Sultan Murat Tümeni ile Hamza Tugayları'na mensup kişiler olduğu öğrenildi. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!