Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Osmangazi'ye bir pazar yeri daha

Osmangazi Belediyesi, yapımı tamamlanan pazar yerlerini bir bir hizmete açıyor. Mahalle aralarında kurulan pazar yerlerini konforlu hale getirmeyi hedefleyen Osmangazi Belediyesi, yapımı tamamlanan Emek Mahallesi'ndeki pazar yerini hizmete açtı.

 Osmangazi'ye bir pazar yeri daha

Temeli geçen yıl ekim ayında atılan Emek Pazar Yeri törenle hizmete girdi. Toplam 3 bin metrekare alan üzerine kurulan ve 100 pazarcının tezgah açacağı Emek Pazar Alanı için 500 bin lira harcadıklarını söyleyen Başkan Mustafa Dündar, "Osmangazi Belediyesi, birçok mahalle pazarını mimarisi ve fonksiyonu ile örnek tesislere dönüştürdü. Çarşamba PazarPark, Akpınar, Çiftehavuzlar-Fatih yaşam merkezleri ve Soğanlı kapalı pazarları, farklı faaliyetler için de dizayn edilen tesisler olarak mahallelere değer kazandırıyor. Pazar alanı projelerimizin bir çoğu belediyelere ilham kaynağı oldu" diye konuştu.

İki pazar müjdesi daha veren Başkan Dündar, "Osmangazi Belediyesi olarak bu projelerimize ihtiyaç duyulan mahallelerimizde devam edeceğiz. Yeter ki yer sıkıntısı olmasın. Emek'te yaptığımız sağlık ocağı tamamlandı, kısa sürede hizmete girecek. Ayrıca Hamitlere yapacağımız pazar yerinin inşaatına başlıyoruz. Doğanevler'de yaptığımız pazarı tamamladık, inşallah önümüzdeki hafta açılışını yapacağız" dedi.
AK Parti Milletvekili Önder Matlı ise, Belediye Başkanı Mustafa Dündar'a böyle bir pazarı Osmangazi'ye kazandırdığı için teşekkür etti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!