Osmangazi, Kırcaalili kardeşlerini unutmuyor

Osmangazi Belediyesi, Bulgaristan'ın Kırcaali kentinde 3 bin kişiye aşure dağıttı.

Osmangazi, Kırcaalili kardeşlerini unutmuyor

Osmangazi Belediyesi, sadece Bursa'da değil, Balkanlarda da Muharrem Ayı'nı coşkusuyla kutluyor. Osmangazi Belediyesi tarafından bu yıl 5'si düzenlenen Kırcaali'deki aşure şenliğinde 3 bin kişiye aşure dağıtıldı. Kırcaali Camii'nde gerçekleştirilen aşure coşkusuna Kırcaalili Müslümanların yanı sıra bölge halkı da yoğun ilgi gösterdi.

Osmangazi Belediyesi ile kardeş olan Kırcaali Belediyesi'nin desteğiyle düzenlenen aşure töreninde Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Azis ve Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Çoban kendi elleriyle vatandaşlara aşure ikram etti. Törene Müslüman ve Hristiyan din adamları da katıldı.

KIRCAALİ'DEN DÜNDAR'A TEŞEKKÜR
Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Azis yaptığı konuşmada Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar'a teşekkür ederek "Aşure tüm dinlerden insanları birleştiriyor, bu yüzden bizim için çok önemli. Aşure zorluk içeren anlarda birleşmemiz gerektiğini gösteriyor. Biz Kırcaali'de Aşure gününü kutlamakla ekmeğimizi paylaştığımızı, yani hep beraber kardeş gibi yaşadığımızı gösteriyoruz. Bu hoşgörü ortamının oluşmasında bizlere destek veren Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar'a da teşekkürler ediyoruz" diye konuştu. Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Çoban ise "Müslümanlar için kıymetli olan Muharrem Ayı'nda bu güzel geleneği Kırcaali'de her zaman ettirmek istiyoruz" dedi.
 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!