Osmangazi'den spora yatırım

Osmangazi Belediyesi tarafından yaptırılan FIFA standartlarındaki Alacahırka Spor Tesisi, 12 mahalledeki sporculara hitap edecek.

Osmangazi'den spora yatırım


Her mahalleye bir spor tesisi, meydan ve pazar yeri kazandırmayı hedefleyen Osmangazi Belediyesi, çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Amatör kulüplere destek vermek maksadıyla inşa edilen FIFA standartlarındaki Alacahırka Spor Tesisleri 12 mahalleye hizmet verecek. Spora ve sporcuya yaptıkları yatırımların aralıksız devam ettiğini belirten Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, spor tesislerini Osmangazi'nin ve Bursa'nın hizmetine sunmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.
FIFA standartlarına göre inşa edilen Alacahırka Spor Tesislerinde geleceğin sporcularının yetişeceğini ifade eden Dündar, Osmangazi'nin en güzel bölgelerinden Alacahırka'ya yapılan spor tesisinin 12 mahalleye hizmet edeceğini vurguladı. Eskiden odun deposu olarak kullanılan alanının bu hale gelmesinde herkesin çok emeği olduğunu belirten Dündar, "Daha önce metruk binaların yanından geçerken vatandaşlar tedirgin oluyordu. Bizler burasını mahalle halkının hizmetine sunmak için kollarımızı sıvadık. Şu anda 15 bin metrekarelik bir alan üzerine inşa edilen bu tesiste, nizami ölçülerde futbol sahası, soyunma odaları, duş, kafeterya, ofis, teknik odalar ve otopark yer alıyor. Her yaşta insanımız bura gelerek hem vaktini geçirebileceği, hem de spor yapabileceği bir tesis haline geldi. Şu anda gençlerimiz burada idmanlara başladı. 5 milyon liraya mal ettiğimiz tesisimizin hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!