Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

OSMANGAZİ'DEN AKTARHÜSSAM'A OTOPARK

Osmangazi Belediyesi'nin kent içi trafiğe nefes aldıracak katlı otopark projeleri birer birer hayata geçiriliyor.

OSMANGAZİ'DEN AKTARHÜSSAM'A OTOPARK

İki otoparkın önümüzdeki günlerde açılışını yapmaya, üçüncüsünün de temelini atmaya hazırlanan Osmangazi Belediyesi, rotayı bu kez Aktarhüssam'a çevirdi.
Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar'ın "5 yılda 5 büyük otopark" sloganıyla başlattığı çalışmalar tüm hızıyla sürerken, beşinci proje Aktarhüssam Otoparkı ile ilgili çalışmalara da başlandı. Kamulaştırma işlemleri süren otopark projesi, Bursa'nın yapılaşma ve trafik anlamında en yoğun bölgelerinden biri olan Aktarhüssam'a soluk aldıracak önemli bir çalışma olacak.
Kentin bugün itibariyle 3 bin araçlık kapalı otopark kapasitesi olduğuna dikkat çeken Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, yeni otopark projeleriyle bu sayının bin 200 araçlık ilaveyle 4 bin 200 araç kapasitesine ulaşacağını söyledi. Dündar "Bursa'nın göbeğinde yaşanan trafik sorununa çözüm üretmek ve modern bir kente yakışır projeleri hayata geçirmek için çalışıyoruz. Otopark projelerimiz özellikle sıkışık yapılaşmanın olduğu bölgelere nefes aldıracak" dedi.
AKTARHÜSSAM'DA KAMULAŞTIRMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR
Aktarhüssam Otoparkı için 927 metrekarelik bir alanda kamulaştırma çalışması yürütülüyor. Toplam alanı 2133 metrekareyi bulan proje kapsamında bugüne kadar yedinci parselde 2 hisse ve 3 katlı bir bina kamulaştırıldı. Dokuzuncu parselde ise 12 hak sahibinden beşiyle anlaşmaya varılırken, diğerleriyle görüşmeler devam ediyor. İnşaat çalışmalarının hızlı bir şekilde başlayabilmesi için kamulaştırması tamamlanan yapılar Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince birer birer yıkılıyor.
İKİ OTOPARK AÇILIŞA GÜN SAYIYOR
Selimiye-İntizam Otoparkı'nın tamamlanma aşamasına geldiğini söyleyen Dündar, altı otopark üstü yaşam alanı olarak hayata geçirilen projenin, bölgeye çok yönlü hizmet edeceğini belirtti. Başkan Dündar, "Uluyol Bölge Katlı Otoparkı inşaatı hızla ilerliyor, otoparkın kısa süre içinde açılışı yapılacak. Üçüncü projemiz Çarşamba Katlı Otoparkı ve Pazaryeri'nin de temelini atmaya hazırlanıyoruz" diye konuştu.
Mustafa Dündar Fatih Çiftehavuzlar Katlı Otoparkı ve Pazar Alanı projesinin ihalesinin de yapıldığını söyledi.
 

OSMANGAZİ'DEN AKTARHÜSSAM'A OTOPARK OSMANGAZİ'DEN AKTARHÜSSAM'A OTOPARK OSMANGAZİ'DEN AKTARHÜSSAM'A OTOPARK OSMANGAZİ'DEN AKTARHÜSSAM'A OTOPARK OSMANGAZİ'DEN AKTARHÜSSAM'A OTOPARK OSMANGAZİ'DEN AKTARHÜSSAM'A OTOPARK
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!