Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Osmangazi'de olaylı yıkım

Bursa'da Osmangazi Belediyesi kaçak yapılan 3 binayı yerle bir ederken, çalışmalar sırasında çıkan olaylara çevik kuvvet müdahale etti.

Osmangazi'de olaylı yıkım

Belediye zabıta, yıkım ve çevik kuvvet ekipleri, ilk önce Hamitler Mahallesi Erkan Sokak'taki Seyithan Değerli'ye ait kaçak ruhsat ve tapu ile yapılan binayı yıkmak için harekete geçti. Yıkım öncesinde binayı boşaltan ekiplere, ev sahiplerinin yakınları müdahale etmek istedi. Gözyaşları eşliğinde binanın ikinci katındaki kaçak yapının yıkımını izleyen vatandaşları komşuları sakinleştirdi.

KEPÇEYE ÇIKARAK YIKIMI DURDURMAK İSTEDİ
Bu sırada ev sahibinin yakınlarından biri, polis ekiplerinin güvenlik çemberini aşarak kepçeye koştu. Kepçenin üzerine çıkan vatandaş yıkımı durdurmak istedi. Polis ekiplerinin müdahalesi sonucu kepçeden indirilen vatandaş, gözyaşlarıyla yıkımın durdurulmasını istedi. Bu sırada ev sahibinin çocukları alana gelerek belediye ekiplerine müdahale etmek istedi. Gergin anların yaşandığı yıkımda, polis ekipleri şahısları sakinleştirerek bölgeden uzaklaştırdı.
Ardından ekipler, Hamitler Mahallesi İller Sokak'ta bulunan kaçak 3 katlı binayı yıkmak için hareket etti. Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı yıkım öncesinde, kaçak binanın bitişiğindeki bir evde bulunan aileler teker teker dışarıya çıkarıldı. Olaysız bir şekilde tamamlanan yıkımı, çevredeki vatandaşlar meraklı gözlerle takip etti.
Ekipler, son olarak aynı mahalledeki Tayfun Sokak numarası bulunmayan tek katlı binayı yıktı. Kaçak yapının etrafına kimseyi yaklaştırmayan ekipler, binayı yerle bir etti. 

Osmangazi'de olaylı yıkım Osmangazi'de olaylı yıkım Osmangazi'de olaylı yıkım Osmangazi'de olaylı yıkım Osmangazi'de olaylı yıkım Osmangazi'de olaylı yıkım Osmangazi'de olaylı yıkım
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!