Osmangazi Belediyesi'nin çalışmaları örnek oldu

Geçtiğimiz hafta sonu Ankara'da gerçekleştirilen, "Evdeki ve Sokaktaki Hayvanlar ile İnsan Yaşamı" konulu panelde, Osmangazi Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezinin başarılı çalışmaları, katılımcılar tarafından büyük takdir topladı.

Osmangazi Belediyesi'nin çalışmaları örnek oldu

Ankara Üniversitesi, Ankara Barosu, Türkiye Veteriner Hekimler Derneği ve Ankara Eğitim Bilimleri Enstitüsü tarafından gerçekleştirilen panele konuşmacı olarak katılan, Osmangazi Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Dr. Aysu İlman, barınak yönetimi ve barınak hekimliğinin son derece teknik ve profesyonel bir iş olduğunu vurguladı. 
Sokak hayvanları ile ilgili sorunların el birliği ile çözülebileceğini vurgulayan İlman; "Belediye başkanlarının vizyon sahibi ve yeni projelere açık bireyler olması biz idarecileri her alanda başarılı kılabilir. Bu konuda biz, Türkiye'deki en şanslı çalışanlarız. Çünkü Başkanımız Mustafa Dündar gelişime ve yeniliklere son derece açık. Osmangazi Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi, Başkanımızın vizyon sahibi ve yeniliklere açık olması sayesinde, bu gün alanında Avrupa'nın en önemli merkezlerinden biri olmuştur" dedi.

Barınak yönetimi ve barınak hekimliği konularının ele alındığı geniş katılımlı panelin katılımcıları, Osmangazi Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi'nin çalışmalarını yakından takip ettiklerini, Başkan Mustafa Dündar ve ekibinin yürüttüğü çalışmaların bu alanda örnek olduğunu belirttiler. Ankara'da gerçekleştirilen panele, Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rıfkı Hazıroğlu, Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Nejla Kurul, Prof. Dr. Şakir Doğan Tuncer ve Ankara Barosu Başkanı Prof. Dr. Metin Feyzioğlu ile çok sayıda davetli ve hayvan sever katıldı.
 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!