Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Örnek kantinlere hijyen ve kalite ödülü

Bursa Kantinciler Odası ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ortaklaşa yürüttüğü proje kapsamında örnek okul kantinleri ödüllendirildi.

Örnek kantinlere hijyen ve kalite ödülü


BTSO Eğitim Vadisi'nde düzenlenen ödül törenine Bursa Kantinciler Odası Başkanı Yücel Okutan, BESOB Başkanı Arif Tak, okulların kantin işletmecileri ve çok sayıda davetli katıldı. Poroje kapsamında kalite ve hijyen kurallarına riayetiyle örnek olan Nilüfer İslam Uyar Anadolu Ticaret Meslek Lisesi, Gazi Anadolu Lisesi ve Mimar Sinan Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi okulları ödüllerin sahibi oldu.
Kaliteli ürünleri ucuz fiyata öğrencilere verme hedefiyle çalıştıklarını belirten Kantinciler Odası Başkanı Okutan, " En iyi hizmeti veren kantinleri seçmek ve kamuoyuyla paylaşmak istedik. Kantinlerin hepsi hijyenik ve kaliteli, birinciyi seçmekte zorlandık. Birinci, ikinci diye belirtmeden 3 tane kantini örnek kantin seçtik. Bu projenin büyümesinden yanayız" dedi.
Bursa Kantinciler Odası'nın mesleki her konuya el attığını belirten BESOB Başkanı Arif Tak ise, okullardaki hizmet noktalarında temizlik, hijyen, hürmet, nizam ve saygının bu işin içinde olduğunu söyledi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!