Orman'dan 'Tolgay' isteğine olumlu yanıt

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, spordaki sonuç ve başarılara olgunluk ve centilmenlikle bakılması gerektiğini söyledi.

Orman'dan 'Tolgay' isteğine olumlu yanıt

Çorum Beşiktaşlılar Derneği tarafından kentteki bir restoranda  düzenlenen iftar programına katılan Orman, sporu güzelleştirmek ve  yaygınlaştırmak istediklerini dile getirdi.

Fikret Orman, dönem dönem yaşanan olayların insanları spordan  uzaklaştırdığını anlatarak, şunları kaydetti:

 "İnsanlar başka bir takımı sevebilir, başka renklere gönül verebilir.  Bu, işin doğasında var. Bizim de farklı takımları tutan arkadaşımız var. Hayatın  içerisinde renklere göre insan seçme gibi bir şey yok. Biz Beşiktaşlılar olarak  sporu güzelleştirmeye, özellikle Beşiktaş Kulübü yönetimi olarak dostluğu ve  iyiliği insanlara göstermeye çalışıyoruz. Bizim, 'İyi insan olmadan iyi  Beşiktaşlı olunmaz.' şeklinde bir lafımız var. Önemli olan şey iyi insan olmak,  insanlara iyi örnekler gösterebilmek."

Sporda müsabakaların her sonuca açık olduğunu aktaran Orman, "Maçlar  kazanılır, kaybedilir. İki büyük rakibimizle 100 seneye yakın zamandır maçlar  yapıyoruz. Bunları bir yıl birisi kazanır, birisi kaybeder, şampiyon birileri  olur. Bunlar sporun içerisinde olan şeyler. Bunlara bir olgunluk ve sportmenlik  içerisinde bakmak lazım. Bunları yeşertebilirsek Türk sporunu büyüteceğiz.  İnşallah diğer kulüplerden de bu destekler gelir ve Türk sporu daha iyi bir yere  gelir." diye konuştu.

Konuşmasının ardından programın düzenlenmesine katkı yapanlara  teşekkür plaketi takdim eden Orman, taraftarlarla da sohbet ederek fotoğraf  çektirdi.

Tolgay Arslan 19 numaralı formayı giysin talebi

Fikret Orman, iftar programından önce Vali Necmeddin Kılıç ve Belediye  Başkanı Zeki Gül'ü ziyaret ederek, kendilerine 19 numaralı Beşiktaş forması  hediye etti. Kılıç ve Gül de Orman'a hediye takdiminde bulundu.

Bir taraftarın, ziyaret sırasında "Başkanım, Çorumlu futbolcu Tolgay  Arslan'ın 19 numaralı formayı giymesini istiyoruz." sözleri üzerine Orman,  "Tolgay ile konuşalım. Bizim açımızdan bir sorun yok. Numara boş ise eğer Tolgay  da isterse olur inşallah." ifadelerini kullandı.

Çorum Belediyespor'un çevre yolu üzerindeki tesislerinin açılış  törenine de katılan Orman, tesislerin Türk futbolu için hayırlı olmasını temenni  etti.

Tesislerin karşısında inşası devam eden yeni stadın en kısa sürede  tamamlanmasını dileyen Orman, stadın hizmete girmesinden sonra Beşiktaş'ın, Çorum  Belediyespor ile hazırlık maçı yapabileceğini söyledi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!