Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Orman Bölge Müdürü'nden Memur-Sen'e iade-i ziyaret

Bursa Orman Bölge Müdürü Ahmet Köksal Coşkun, Memur-Sen'e iade-i ziyarette bulundu.

Orman Bölge Müdürü'nden Memur-Sen'e iade-i ziyaret

Bursa Orman Bölge Müdürü Ahmet Köksal Coşkun, Memur-Sen İl Temsilcisi Numan Şeker'i makamında ziyaret etti. Toplu sözleşme için ekim ayında masaya oturacaklarını belirten Şeker, ilk defa Memur-Sen öncülüğünde toplu sözleşme masasına oturup kamu çalışanları adına güzel bir pazarlık yapmayı umut ettiklerinin altını çizdi.
Memur-Sen olarak yeni anayasa konusunda yaptıkları çalışmalardan bahseden Şeker, milletin nasıl bir anayasa istediğini ortaya koymak amacıyla toplam 54 bin kişiyle anket yaptıklarını söyledi.
İdareci olarak maksatlarının çalışanlarını memnun etmek ve çalışma şartlarını iyileştirmek olduğunu söyleyen A. Köksal Coşkun ise, "Bizim çözemediğimiz meseleleri ilgili mecralara sendikalar iletiyor. Hepimiz personelimizin daha iyi iş ortamlarında çalışmasını isteriz. Ama muhakkak ki her şey her zaman yolunda gitmeyebiliyor. Bu noktada siz sendikalar devreye girecek. Huzur bozulursa çalışanların çalışma gayreti, beraberinde de işleyişteki verim düşer" diye konuştu.
Coşkun, mevzuattaki 'yangın işçisi başka işlerde çalıştırılamaz' ibaresi yüzünden yaz aylarında büyük sıkıntı çektiklerini anlattı. Yangın işçilerine kadro verilmesi gerektiğini söyleyen Coşkun, "Yaz aylarında orman yangınları artıyor. Mevcut çalışanlarımızla soruna çare olamıyoruz. Haliyle başka arayışlar içerisine giriyoruz. Orman yangılarıyla mücadele noktasında kadrolu çalışanlar orman müdürlükleri bünyesine katılmalıdır" diye konuştu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!