Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Orhaniye'ye modern spor kompleksi

Bursa'nın İnegöl Belediyesi mahallelere semt sahaları kazandırmaya devam ediyor.

Orhaniye'ye modern spor kompleksi

Orhaniye Mahallesi'nde yapılan semt sahası ve lokal binaları törenle hizmete girdi. AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin'nin yanı sıra çok sayıda vatandaşın katıldığı törende konuşan Belediye Başkanı Alinur Aktaş, belediye olarak vizyon projeler üreterek İnegöl'ü geleceğe hazırladıklarını söyledi. Modern bir şehir sevdasını kademe kademe gerçekleştirdiklerini belirten Şahin, "Kentsel dönüşüm projeleriyle eski İnegöl'ü yeniliyoruz. Sıkışmış ve daralmış İnegöl'ü rahatlatıcı birçok projeyi geçmiş senelerde hayata geçirdik. Şimdi burada güzel bir açılış için bulunuyoruz. Buranın önceki halini lütfen bir hatırlayalım. Hurdalar, çöpler, molozlarla tam bir mezbelelikti. Şimdi çocukların oyun oynayabileceği, kadınların dahi güvenle gelip spor yapabilecekleri bir mekan haline geldi. Kim derdi ki o metruk görüntü bugün böyle bir hal alacak? Bu gördüğünüz eser, 'her mahalleye bir semt sahası' projemizin yeni bir halkası. Her sene 3 mahallemizi semt sahasına kavuşturuyoruz" dedi.
2010 yılında bu hedefimize ulaştık. Hamidiye mahallesi semt sahası açılışını 11 Kasım 2010, Turgutalp Mahallesi semt sahası açılışını 26 Kasım 2010 ve Mesudiye Mahallesi semt sahası açılışını da 4 Aralık 2010 tarihlerinde gerçekleştirdik. Semt Sahaları ile mahalle sakinleri için uygun dinlenme ve buluşma alanları oluşturuyoruz. Her yaştan insanımıza eğlenme ve spor yapma imkanı sunuyoruz. 'Her Mahalleye Bir Semt Sahası' projemizin bu yılki ilk ayağı Orhaniye Mahallesi Semt Sahasıdır. Bu semt sahasını diğerlerinden ayıran önemli bir özellik var. Otoparkı, açık hava spor aletleri ve çocuk oyun grubu ile Orhaniye Mahalle sakinlerine hizmet verecek Semt Sahamız; aynı zamanda Orhaniyespor Kulübünün mekan ihtiyacını da ortadan kaldıracaktır. Çünkü semt sahası projesi kapsamında yapılan binada Orhaniyespor'a kulüp binası teşkil edilecektir" dedi.
Semt sahası bünyesinde fitness, oyun, futbol ve basketbol alanları ile yürüyüş yolları bulunuyor. 2 katlı lokal binası, 15 araçlık açık otopark ile birlikte semt sahasının toplam alanı bin 845 metrekare.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!