Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Orhaneli yangını ile ilgili şok görüntüler! Sabotaj mı, rant mı? İzleyin, siz karar verin

Bursa'nın Orhaneli ilçesi Çivili Mahallesi'nde önceki gün meydana gelen ormanlık alanda 30 hektar alan kül olmuştu. Yangın gecesi Orhaneli'den gençlerin çektiği görüntüler yangının neden, kimler tarafından çıkarıldığını gözler önüne serdi.

Orhaneli yangını ile ilgili şok görüntüler! Sabotaj mı, rant mı? İzleyin, siz karar verin

Yörem Güncel gazetesinin ulaştığı görüntülerde, yangın gecesi gençlerin çektiği video Orhaneli yangının çıkış sebebini gözler önüne seriyor. Görüntülerde yangının meydana geldiği alanda madencilik ile ilgili sondaj çalışmalarının yapıldığı ortaya çıktı.

Görüntüyü çeken gençler, aralarında yaptığı konuşmada, "Madenciler bu alanda sontaj çalışmaları yapmış. Sontaj çalışması ne anlama geliyor? 'Ben burada maden kazacağım' anlamına geliyor. Orman varken nasıl maden kazacak? Ormanı yok etmesi lazım" diye konuştular.

Madencilik ile ilgili bölgede ormanlık alana kadar izinler verilmiş, bakanlığın verdiği izin çerçevesinde madencilik çalışmaları yapılıyordu.

Tarım ve Orman Bakanlığı, yangının çıkış nedeni ile ilgili incelemenin sürdüğünü açıklamıştı.

Bursa Valisi Yakup Canbolat ise, "Olayı her yönüyle araştırıyoruz. Şüphelerimiz var. Şuanda bu konuda konuşmak için erken. İl Jandarma Komutanlığımız bölgede olabilecek her türlü imkanı değerlendiriyor" açıklamalarında bulunuştu.

Orhaneli Belediye Başkanı Ali Aykurt da, yangının kesinlikle sabotaj olduğuna vurgu yapmıştı.

Yangın 5 Ağustos Pazartesi günü çıkmış, 3 günden buyana yangınla ilgili soruşturma sürüyordu.

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!