Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Organ bağışına destek

(A) Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Abdürrahim Albayrak ve eski Galatasaraylı futbolcu Ayhan Akman, Gaziosmanpaşa Hastanesi'nin organ bağışı kampanyasına destek verdi.

Organ bağışına destek

(A) Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Abdurrahim Albayrak ve eski Galatasaraylı futbolcu Ayhan Akman, Gaziosmanpaşa Hastanesi'nin organ bağışı kampanyasına destek verdi.

Gaziosmanpaşa Hastanesi Diyaliz Merkezi'nde gerçekleştirilen basın toplantısı, Abdullah Avcı, Abdurrahim Albayrak ve Ayhan Akman'ın yanı sıra, Gaziosmanpaşa Hastanesi Organ Nakli Bölüm Sorumlusu Doç. Dr. Şinasi Sevmiş, Nefroloji Bölüm Sorumlusu Doç. Dr. Sevgi Şahin ve genel cerrahi uzmanı Opr. Dr. Sema Aktaş'ın da katılımıyla gerçekleştirildi. Yaptığı konuşmada, organ bağışının önemine dikkati çeken Abdurrahim Albayrak, ''Organ nakli kampanyası için buradayız. Koşa koşa, seve seve geldik. Bir gün bizim de organ nakli ihtiyacımız olabilir. Yapacağımız bağışlar, hayat kurtaracaktır. Vatandaşlarımızın bağış yapmalarını istiyorum. 100 binin üzerinde organ bağışı bekleyen insanımız var'' ifadelerini kullandı.

Eğitim ve sağlıkla ilgili projelerde yer almaya önem verdiğini aktaran Abdullah Avcı ise, hep ne kadar katkı sağlayabileceğini düşündüğünü vurgulayarak, ''Vatandaşlarımız organ nakline büyük önem vermeli. Çünkü bağış için sıra bekleyen çok vatandaşımız bulunuyor'' diye konuştu.

Eski Galatasaraylı futbolcu Ayhan Akman da, Türkiye'deki organ bağışı oranının düşük olduğunu dile getirerek, ''Avrupa ülkelerinde bize oranla çok daha yüksek bağış sayıları mevcut. İnsanları bu konuya duyarlı olmaya davet ediyorum'' şeklinde görüşlerini dile getirdi.

Öte yandan, Gaziosmanpaşa Hastanesi Nefroloji Bölüm Sorumlusu Doç. Dr. Sevgi Şahin, hayata veda ettikten sonra insanların organlarının hiçbir işe yaramadığını aktararak, ''Yapılacak bağışlar, bağış sahipleri için en önemli miras olacaktır. Kendi başımıza gelebileceğini düşünerek hareket etmeliyiz'' şeklinde konuştu.

-Minik hastalara forma hediyesi-

Abdullah Avcı, Abdurrahim Albayrak ve Ayhan Akman, imzaladıkları Galatasaray ve (A) Milli Takım formalarını minik hastalara hediye etti.

Minik hastalarla fotoğraf da çektiren Avcı, Albayrak ve Akman'ın, organ bağışında bulundukları da duyuruldu. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!