Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Organ Bağışı Haftası gala ile başladı

Bursa'da, 3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası, "Verdim Can, Aldım Canan" adlı tiyatronun galasıyla başladı.

Organ Bağışı Haftası gala ile başladı

Tayyare Kültür Merkezi'nde yapılan Organ Bağışı Haftası galasına Bursa Valisi Şahabettin Harput, İl Sağlık Müdürü Özcan Akan, Organ Nakli Bölge Koordinatörü Dr. Yavuz Selim Çınar, Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Karadağ, sağlık çalışanları ve vatandaşlar katıldı. Büyük ilgi gören gala öncesi konuşan Karadağ, "Maksadımız, kamuda ve toplumda bilinç oluşturmak ve organ bağışlarının ne kadar önemli olduğunu anlatmak. Bunun için çalışıyoruz. İnsanlar organa ne zaman ihtiyaç duyarlarsa önemini daha iyi kavrıyorlar. Bunları yaşamadan önce görmek önemlidir" dedi.
Akan ise, galada yaptığı konuşmada, çalışmalar neticesinde bugün gelinen noktanın 2012 yılının ilk 10 ayında 6,8 olduğunu açıkladı. Organ bağışında Antalya bölgesi ile birlikte Türkiye'de en yüksek orana sahip bölgenin Bursa olduğunu belirten Akan, hedeflerinin yıl sonuna kadar yapacakları çalışmalarla birincilik koltuğuna oturmak olduğunu ifade etti.
Organ Bağışı Haftası bugün "Organ Bağışına Destek" yürüyüşüyle devam edecek. Yürüyüş, 14:00'de Cumhuriyet Caddesi'nden başlayıp Şehreküstü Meydanı'nda son bulacak. Şehreküstü Meydanı'nda bilgilendirme standı açılacak.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!