Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Orduspor'da Gustova seferberliği

Orduspor'un Portekiz'li oyuncusu Miguel Garcia, Portekiz Milli Takımı Oyuncusu arkadaşı Carlos Martins'in kanser olan 3 yaşındaki oğluna ilik bulmak için takım da kampanya başlattı.

Orduspor'da Gustova seferberliği

Orduspor oyuncuları öncelikli olarak kan vererek doğru donür olup olmadıklarına baktıracak.

Carlos Martins'in ilik kanseri olan 3 yaşındaki oğlu Gustova için öncelikle takım arkadaşlarından yardım isteyen Garcia, "Doğru donürü bulmak için arkadaşlarımdan yardım istedim. Arkadaşlarım kanlarını vererek öncelikli olarak uyup uymadığına baktıracaklar"dedi.

Teknik Direktör Metin Diyadin, antrenman öncesi futbolculara Carlos Martins'in oğlunun durumunu anlatarak destek olunmasını istedi. Orduspor'un oyuncuları ise donür olup olamayacaklarını öğrenmek için kan bağışında öncelikli olarak bulunacaklarını belirtti.

Orduspor'un Portekizli oyuncusu Garcia, "Carlos Martins ile aynı takımda yıllardır oynadım. Çok iyi bir dostluğumuz var. Carlos'un oğlunun başına gelenler hepimizin başına gelebilir. Bu zor günde birbirimize sahip çıkmalıyız.  Orduspor da beraber oynadığımız arkadaşlarıma Carlos'un yaşadıklarını anlattım. Onlar da destek olacaklarını söyleyerek ilk etapta kan verecekler. Kan sonucuna göre uygun donür bulunursa küçük Gustova'yı kurtarmak istiyoruz."dedi.

Garcia, takım arkadaşlarına yaptıkları destekten dolayı teşekkür etti.   

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!