Ördüğü 'saçsız bebekleri' lösemili çocuklara gönderiyor

Eskişehir'de muhasebecilik yapan 37 yaşındaki Hülya Özkalay, lösemili ve yuvadaki çocuklar için her akşam örgü bebek hazırlıyor.

Ördüğü 'saçsız bebekleri' lösemili çocuklara gönderiyor

Eskişehir'de özel firmada muhasebeci olan 37 yaşındaki Hülya Özkalay, lösemili ve yuvadaki çocuklar için akşamları örgü bebekler yapıyor.

Özkalay, yaptığı açıklamada, her çocuğun kendisi için örülen bebeğe sahip olması gerektiğini düşündüğünü söyledi.

Küçüklüğünde, annesinin kendisine ördüğü bebeğin hayatına yön verdiğini dile getiren Özkalay, "Annem, ben 6 yaşındayken, hasta olduğum bir gece uyumayıp bebek örmüştü. Sabah uyandığımda başımın ucunda o bebek vardı. Adını 'Memoş' koydum. 30 yıldır birlikteyiz." diye konuştu.

Yaklaşık 10 yıldır lösemili ve yuvadaki çocuklar ile şehit çocukları için rengarenk iplerle bebekler ördüğünü anlatan Özkalay, "Şimdiye kadar yüzlerce bebek ördüm. Gündüz sayısal ağırlıklı bir işim var. Akşamları ise düzenli olarak bebek hazırladım, üşenmeden, yılmadan. Her gece bir bebek bitirmeden uyumadım. Boş zamanlarımı değerlendirmeyi severim. Boş boş televizyon izlemeyi sevmem. Bu yöntem benim için bir terapi." dedi.

Bebekleri hazırlarken bazı konulara dikkat ettiğini kaydeden Özkalay, "Lösemili çocuklar için yaptığım bebeklere saç koymadım. Onların kalbinin kırılmaması lazım. Kimsesiz çocuklara bebek yollarken anne-baba figürü içeren bebekler tasarlamadım. Çocukları mutlu edelim derken daha fazla üzmek istemem." diye konuştu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!