Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

ORDUEVİ ÖNÜNDE DİRENİŞ ÇAĞRISI

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) üyesi bir grup, Bursa Orduevi önünde eylem yaparak Balyoz Davası kapsamındaki tutuklamalara tepki gösterdi.

ORDUEVİ ÖNÜNDE DİRENİŞ ÇAĞRISI

Harbiye Marşı okuyan grup Onuncu Yıl Marşı'nın okunmasıyla olaysız şekilde dağıldı. Gruptan emekli bir öğretmenin "Gençler mücadeleye başlıyoruz, destek vermeye söz mü?" demesi dikkat çekti. 

Cumhuriyet Kadınları Derneği ve Memleket Sevdalıları Derneği'nin de desteklediği eylem için ADD üyesi yaklaşık 100 kişi, öğle saatlerinde Bursa Orduevi önünde toplandı. Eyleme CHP'lilerle Buras Baro Başkanı Zeki Kahraman da destek verdi. Bursa Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin geniş güvenlik önlemi aldığı eylem sebebiyle tarfikte aksamalar yaşandı. Hükümet aleyhine solgan atan grup adına açıklamayı ADD Bursa Şube Başkanı Nedret Yayla yaptı. Hukuk adına, hergen yaşanılan hukuksuzlukları kınamak için eylem yaptıklarını anlatan Yayla, "Balyoz davasında ifade vermek için adliyeye giden askerlerin birdenbire yeni delliller bulunduğu gerekçesiyle tutuklanması bizleri derinden üzmüştür. Kaçmaları mümkün olmayan bu insanların tutuklanması mağduriyeti de beraberinde getirmiştir" dedi.
Yayla'nın konuşması sık sık solganlarla kesilirken eylemcilerden emekli öğretmen olduğu öğrenilen İşçi Partisi üyesi İdris Kalender'in, direniş çağrısı yapması dikkat çekti. Yayla, "Mücadele etmeye başlıyoruz. Destek vermeye söz mü?" demesi dikkat çekti. Açıklamanın ardından grup Harbiye ve Onun Yıl Marşı'nı hep bir ağızdan okudu. Orduevi görevlileri de eylemi izledi.

ORDUEVİ ÖNÜNDE DİRENİŞ ÇAĞRISI ORDUEVİ ÖNÜNDE DİRENİŞ ÇAĞRISI ORDUEVİ ÖNÜNDE DİRENİŞ ÇAĞRISI ORDUEVİ ÖNÜNDE DİRENİŞ ÇAĞRISI
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!