Ordu'da köpeğe işkence iddiası

Ordu'nun Perşembe ilçesinde, esnaf Leyla Aktaş, kaybolduktan bir gün sonra bulduğu köpeğine işkence yapıldığı iddiasıyla polise müracaat etti.

Ordu'da köpeğe işkence iddiası

İlçede esnaflık yapan Leyla Aktaş'a ait "Mira" isimli köpek, geçen  çarşamba günü kayboldu. Ertesi gün iş yerinin yakınında köpeğini yerde yatarken  gören Aktaş, hayvanın vücudunun çeşitli yerlerinde yaralar olduğunu fark  etti. 

Bunun üzerine Aktaş, köpeğin tedavisi için veteriner hekim çağırdı.  Aktaş, gelen veteriner hekimin ilk tedaviyi yapmasının ardından, köpeğin işkence  gördüğünü öne sürerek sorumlular hakkında işlem yapılması için İlçe Emniyet  Müdürlüğüne şikayette bulundu.

Leyla Aktaş yaptığı açıklamada, köpeği Mira'nın şu anda  ayağındaki yaralar nedeniyle yürüyemez durumda olduğunu söyledi. 

5 yıldır besledikleri köpeğini kaybolduktan bir gün sonra yerde  yatarken bulduğunda gözyaşı döktüğünü anlatan Aktaş, "Gözleri aşırı derece kan  içindeydi, yürüyemiyordu, ayağını gördüm. Hemen veterinerimiz gelip ilk  müdahalesini yaptı ve ardından veteriner kliniğine götürdüm." dedi.

Aktaş, emniyete de gerekli şikayette bulunduğunu dile getirerek,  "Neticede tek bir tırnak olsaydı 'kendiliğinden kopardı' gibi düşünce olabilirdi  ama hayvanın bütün arka patilerinin tırnaklarının kökünden sökülmesi düşündürücü  olay." diye konuştu. 

Ordu Veteriner Hekimler Odası Başkanı Taner Canbulut ise olay öncesi  de takibini yaptığı Mira'nın çok sevimli ve kimseye zarar vermeyen bir köpek  olduğunu söyledi.

Köpek kliniğe geldiğinde çok şaşırdığını belirten Canbulut, şunları  kaydetti:

"Korkmuş, ürkmüş haldeydi. Arka ayaklarındaki tırnakları sökülmüş, ön  ayaklarındaki tırnakları da dibinden kesilmiş şekilde. Vücudunun değişik  yerlerinde soyulmalar, göz ve etrafında yaralanmalar vardı. Tedavisine başladık.  Hayvan işkence görmüş. Çok utanç verici bir durum. Meslek hayatımda çok fazla  gördüğüm bu tür vakaları görmek istemeyiz."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!