Operasyon başladı! Çok sayıda kişiye gözaltı

FETÖ/PDY'nin TSK yapılanmasına yönelik son zamanların en kapsamlı operasyonu başlatıldı. İstanbul merkezli operasyonda, 211'i muvazzaf 300 askerin yakalanması için eş zamanlı baskın düzenlenirken, başlatılan operasyonda gözaltılar olduğu ve operasyonun sürdüğü bildirildi. Öte yandan Ankara Cumhuriyet Savcılığı iki ayrı FETÖ soruşturması kapsamında 41 şüpheli için gözaltı kararı verdi.

Operasyon başladı! Çok sayıda kişiye gözaltı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu tarafından yürütülen soruşturmada, FETÖ/PDY imamları ile ankesörlü telefonla irtibat kurdukları ve itirafçıların isimlerini verdiği 211'i muvazzaf 300 asker hakkında İstanbul Sulh Ceza Hakimliğinden alınan kararla adreslere girildi.

Savcı Can Tuncay'ın koordinesinde yürütülen operasyona, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü, Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri katılıyor. Operasyonda gözaltılar olduğu ve operasyonun sürdüğü bildirildi.

ANKARA MERKEZLİ İKİ OPERASYONDA 41 GÖZALTI KARARI

Öte yandan Ankara Cumhuriyet Savcılığı iki ayrı FETÖ soruşturması kapsamında 41 şüpheli için gözaltı kararı verildi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca FETÖ'nün 'abla' yapılanması içinde görev alan ve Bylock kullandıkları tespit edilen 20 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

2012 yılında yapılan Polis Akademisi Giriş sınavında FETÖ silahlı terör örgütü üyelerinin yazılı sınav öncesinde sınav sorularına erişerek sınav sorularını örgüt üyelerine verdiklerinin tespiti üzerine, FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma ve Kamu Kurumu Zararına Dolandırıcılık suçlarından, yürütülen soruşturma ile ilgili olarak, sınav sorularını alarak Polis akademisine yerleşen toplam 269 şüpheli öğrenci hakkında daha önce işlem yapılmış ve haklarında kamu davası açılmıştı.

Devam eden soruşturma kapsamında sınav sorularını sınav öncesinde veren, soruların verilmesine aracılık eden, Polis Akademisine yerleşen öğrencilere mahrem abilik yapan ve bir kısmının da Bylock kullandığı tespit edilen 21 şahsa yönelik Ankara dahil 13 ilde gözaltı kararı verildi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!