Online diyet programıyla kilo verebilirsiniz

Online diyet programı Weight Watchers'ta, sağlıklı beslenme şeklinin benimsenmesi ve fazla hareket edilmesi hedefleniyor. Kullanıcılar, kendi başlarına diyet yapanlara göre 8 kat fazla kilo veriyor

Online diyet programıyla kilo verebilirsiniz

Kilo vermek için kalorileri saymaktan çok daha fazlası var. Daha sağlıklı seçimler yaparsanız ve alışkanlıklarınızı değiştirirseniz kilo verirken daha iyi hissedecekseniz. 2015'te Weight WatchersInternational isimli sağlıklı yaşam şirketi tarafından başlatılan online diyet programı kilo vermek isteyenlerin daha sağlıklı bir beslenme şeklini benimsemesini ve daha fazla hareket etmesini hedefliyor.

NASIL YAPILIYOR?

Türkçe'ye "kilo takibi" ya da "kilo gözlemcisi" olarak da çevrilebilecek programı uygulamak için şirketin web sitesine üye olunuyor ve belli bir ücret karşılığında kilo verme sürecinde yararlanılmak istenilen hizmet seçiliyor. Sitede OnlinePlus, Meetings (Toplantılar) ve Personal Coaching (Kişisel Koç) olmak üzere üç farklı destek bulunuyor. OnlinePlus hizmetinde bu diyete uygun yemek seçenekleri ve aynı diyeti yapan kişilerle etkileşim kurarak onlardan destek alma imkânı sunuluyor. Meetings isimli desteği satın aldığınızda OnlinePlus'taki imkânların yanı sıra diyet gruplarıyla toplantı yapabiliyor ve bu konuda başarılı olmuş kişilerden destek alabiliyorsunuz. Coaching desteğini seçenler ise kendileriyle birebir ilgilenecek bir koçla muhatap olabiliyor. En iyi 40 diyeti sıralayan US News'in listesinde 4'üncü sırada yer alan bu diyette yenilen her gıda SmartPoints (Akıllı Puanlar) isimli bir sistem dahilinde puanlanıyor. Örneğin akşam yemeği için hamburger ve tam buğday ekmeğinden yapılmış sandviç arasında tercih yapacaksınız. Programdaki puanlama sistemi, her iki seçenek aynı kalori değerine sahip olsa da sandviçi daha akıllı bir tercih olarak gösteriyor.

PUANINA GÖRE YE

Weight Watchers'ın puanlama sitemindeki beslenme planında üyeler kalorisi, doymuş yağ ve şeker oranı daha az olan yiyeceklere yönlendiriliyor. Bunun yanında günlük SmartPoints hedefinizi aşmamak kaydıyla istediğiniz şeyi yemekte özgürsünüz. Mobil cihazlara indirilebilen Weight Watchers uygulamasıyla her an her yerde 290 bin gıdanın puan değerini görebiliyor ve akıllı tercihler yaparak diyetinize emin adımlarla devam edebiliyorsunuz. Örneğin Bolonez makarna çok kalorili olduğundan bu sistemde büyük bir puan değerine sahip. Taze meyve ve sebzelerin puanı ise sıfır. Ancak meyve suyu, kuru meyveler ve nişastalı sebzeler daha kalorili olduğundan belli puan değerlerine sahip. Sitede diyet yapmak isteyenler için puan değerinin de belirtildiği binlerce yemek tarifi bulunuyor. Diyet vejetaryenler, glütensiz beslenenler ve başka beslenme tercihi olan kişilere de uygun seçenekler sunuyor.

TOPLANTILAR NASIL GEÇİYOR?

Weight Watchers diyetini yapanların ilk iki ayda diğer aylara göre yüzde 15 daha fazla kilokaybettikleri belirtiliyor. Şirketin yürüttüğü bir araştırmaya göre Weight Watchers toplantılarına katılan ve uygulamayı kullanan kişiler, kendi başlarına diyet yapanlara göre 8 kat daha fazla kilo kaybediyor. Üyeler toplantılarda tartı hedeflerini başarıp başaramadığını diğer üyelerle paylaşıyor. Başarı ve başarısızlık arasındaki sebepler masaya yatırılarak daha iyi yol haritaları oluşturulmaya çalışılıyor.. Ancak üyeler arası toplantılar size hitap etmiyorsa bir uzmandan 7/24 yardım alarak kendinize özel bir diyet list

EGZERSİZ DESTEĞİ

Daha fazla kilo vermek için egzersiz şart. Kişiye yaptığı egzersizler karşılığında Fitpoints sistemidahilinde bir puan değeri veriliyor. Sadece egzersiz yaparken değil, temizlik, köpek gezdirme gibi etkinliklerle de puan kazanabiliyor ve hareketli bir yaşam tarzını benimsemek için motive olabiliyorsunuz.

DİĞER DİYETLERE GÖRE SIRALAMASI

 Tüm kategorilerde 4'üncü

 Sağlıklı beslenme kategorisinde 5'inci

 En hızlı kilo verdirten diyetlerde 1'inci

 En iyi kilo veren diyetler kategorisinde 1'inci

 Takip edilmesi en kolay diyetler listesinde 2'nci

 Kalp dostu diyetlerde 14'üncü

 Diyabetle mücadelede 3'üncü
 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!