Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde gerginlik

SAMSUN Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde 4 gün önce karşıt görüşlü iki öğrenci grubu arasında çıkan olayların ardından başlayan gerginlik sürüyor.

 Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde gerginlik

Eğitim Fakültesi'nde sağ görüşlü öğrencilerin stant açmasının ardından çıkan olaylardan sonra, bugün aynı bölgede sol görüşlü öğrenciler stant açıp basın açıklaması yaptı.

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde 42 öğrencinin gözaltına alındığı 1'i polis 1'i öğrenci 2 kişinin de yaralandığı olayların ardından gerginlik bugün de devam etti. 'Dicle'den OMÜ'ye faşizme geçit yok' yazılı pankart açan öğrenciler Türkçe ve Kürtçe sloganlar atarak 4 gün önce olayların yaşandığı Eğitim Fakültesi bahçesine kadar yürüdü. Bu sırada özel güvenlik personeli ve polis tarafından çevrede geniş güvenlik önlemi alındı. Fakülte bahçesinde grup adına basın açıklaması yapan Songül Altun, "Bu saldırıların Türkiye'nin girmiş olduğu barış sürecine denk gelmesi manidardır. Bilindiği üzere 21 Mart 2013 tarihinde barış, emek, demokrasi, özgürlük süreci, faşist, ırkçı, insan düşmanı, gerici gruplar tarafından baltalanmaya çalışılıyor. Dicle'de, ODTÜ'de Denizli'de, İstanbul'da arkadaşlarımıza yapılan saldırılar karşı karşıya olduğumuz zihniyetin açık bir göstergesidir" dedi. Basın açıklamasının ardından öğrenciler halaylar çekti. Daha sonra geçtiğimiz hafta sağ görüşlü öğrencilerin stant açtığı aynı yere 1 Mayıs İşçi Bayramıyla ilgili stant açtı. Bu sırada çevik kuvvet ekipleri bölgede hazır bulundu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!