Önce kameraya sonra güven timlerine

Bakırköy ve Bayrampaşa'da yeni yıl alışverişleri sırasında yaşanan yoğunluğu fırsat bilen hırsızlar önce kameraya sonra güven timlerine yakalandı.

Önce kameraya sonra güven timlerine

Alışveriş merkezlerinde yeni yıl nedeniyle yaşanan yoğunluk hırsızlık olaylarını da beraberinde getirdi.Bakırköy ve Bayrampaşa'da bir hafta içerisinde 2 ayrı AVM'de de hırsızlık olaylarının artışı AVM yetkilileri tarafından polis ekiplerine bildirildi. İhbar üzerine AVM'lerde güven timi ekiplerinin sayıları arttırıldı.
Bakırköy'deki alışveriş merkezinde bir teknoloji mağazasında müşteri yoğunluğunun olduğu saatlerde güven timi ekipleri şüpheli bir kişinin mağazada bulunan telefon çekmecesinden 6 adet akıllı telefonu alarm sistemini etkisiz hale getirerek çaldığını fark etti. Güven timleri ve mağaza görevlileri Gökhan Yavuz'u mağazadan çıkmadan suçüstü yakalayarak polis merkezine götürdü. Yavuz'un üzerinde ve çantalarında yapılan aramada çıkan 2 bin TL değerinde deri mont, kot pantolon, gömlek ve ayakkabıyı da iki farklı mağazadan çaldığını itiraf ettiği öğrenildi.

HIRSIZLIK ANI GÜVENİK KAMERASINDA
Güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde ise Gökhan Yavuz'un telefon çekmecelerinin etrafında gezinme başladığı görülüyor. Alarm sistemlerini etkisiz hale getirdikten sonra çekmeceden telefonları alacağı sırada başka müşterilerin kendisine yaklaştığını fark ederek tekrar rafların dışına geçiyor. Müşterilerin gittiğini fırsat bilen Gökhan Yavuz'un tekrar rafların arasına girerek alarm sistemini etkisiz hale getirdiği akıllı telefonları alarak mağazadan kaçmaya çalıştığı sırada güven timleri tarafından yakalanıyor.
Bayrampaşa'da bulunan bir başka AVM'de ise bir şüphelinin teknoloji mağazasında rafta bulunan telefonu inceledikten sonra, alarm kablosunu kestiği görülüyor. Durumu güvenlik kamerasında fark eden görevlinin, durumu AVM içinde görevli güven timlerine haber vermesi üzerine, şüpheli polisler tarafından yakalandı. İsminin Cihan Yıldırım olduğu öğrenilen şüpheli polis merkezine götürüldü.

Adliyeye sevk edilen Gökhan Yavuz ve Cihan Yıldırım çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!