Önce izledi sonra hamile bıraktı

İngiltere'de, beş yıl süren gizli görevi boyunca izlemekle yükümlü olduğu kadınlarla ilişkiye giren ve birini hamile bırakan evli bir polis o kadınlardan özür diledi.

Önce izledi sonra hamile bıraktı

Bob Lambert, beş yıl boyunca ölmüş bir çocuğa ait olan Bob Robinson kimliğini kullanarak yasadışı faaliyetlerde bulunduğundan şüphelenilen çevreci aktivist grupları gözlemledi. Gözlemlediği dört kadınla ilişkiye girdiğini, hatta bunlardan birinden çocuk sahibi olduğunu, mahkemede ifade verdiğini ve şiddete teşvik edici bir bildiri yazıp yayınlattığını kabul etti.

Gizli görevdeyken ilişki yaşadığı kadınların polis teşkilatına dava açmasının ardından Channel 4'e bir röportaj veren Lambert, "Tek söyleyebileceğim gerçekten üzgün olduğum. Hareketlerimden etkilenen tüm kadınlardan özür diliyorum. Gizli göreve yollanana kadar ben sadık bir eştim" dedi.

1984 yılında ölen bir çocuğun kimliğini kullanmış olmaktan yana ise bir pişmanlığı olmadığını ve bunu geçmişte de sorgulamadığını söyleyen Lambert, ölmüş çocukların kimliklerinin kullanılmasının İngiliz polisi için genel geçer bir uygulama olduğunu dile getirdi.

Uzun süredir gizli operasyonlarda sergilenen etik dışı hareketler nedeniyle medyanın gündeminde olan İngiliz Polis Teşkilatı,  gizli görevdeki polislere ölmüş çocukların kimliklerinin verildiğinin ortaya çıkmasının ardından halktan özür dilemişti.

 

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!