Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

ÖLÜM KÖPRÜSÜ İNCELENECEK

Bursa'nın Karacabey ilçesinde meydana gelen kazada 5 kişinin yaşamını yitirdiği köprü savcılık talimatıyla bilirkişi tarafından incelenecek. Kazaya köprü ile yol arasındaki kot farkının neden olduğu ileri sürülüyor.

ÖLÜM KÖPRÜSÜ İNCELENECEK

Demirtaş Mahallesi'nde yaşayan 40 yaşındaki Gülriz Coşkun, yanına 10 yaşındaki kızı Ece'yi de alarak Çanakkale'de yaşayan annesini ziyarete gitti. 4 gün Çan ilçesinde kalan Coşkun, dönüşte yanına annesi Şükriye Sarı (60) teyzesi Sebat Ergün (50) ve teyzesinin kızı Cansu Ergün'ü de (20) alarak Bursa'ya doğru yola çıktı. Sabah 09:00'da Karacabey'e ulaşan Gülriz Coşkun, ilçenin çıkışındaki Canbolu Deresi'ni geçerken direksiyon hakimiyetini kaybedince 5 kişinin içinde bulundu otomobil köprü korkuluklarını aşarak dereye uçtu. Kaza da araç içindeki 5 kişi de boğularak yaşamını yitirdi.

KAYIP SANILAN BABA EVDE ÇIKTI

Aracın plakasından otomobilin sahibinin Gülriz Coşkun'un eşi Fehmettin Coşkun olduğunun belirlenmesi üzerine sürünün o olduğu sanıldı. Ve derede kurtarma ekipleri Fehmettin Coşkun'u aradı. Bu sırada kaza haberini alan Coşkun, Bursa'daki evinden Karacabey'deki hastaneye gitti. Eşi ve kızının ölüm haberiyle yıkılan Fehmettin Coşkun'un 15 yaşındaki oğlu Batuhan ile birlikte Bursa'da kaldığı ortaya çıktı.

SORUŞTURMA AÇILDI

Canbolu Köprüsü'ndeki kazaya köprü ile yol arasındaki kot farkının neden olduğu iddiası araştırılıyor. Soruşturma başlatan savcılık bilirkişi tarafından köprü ve yol arasındaki kot farkının incelenerek, rapor hazırlanmasını istedi. Güzergahı sıkca kullanan sürücüler kot farkı nedeniyle köprüye hızlı girildiğinde otomobillerin savrulduğunu söylediler.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!