Ölmemek için nakil bekliyor

Konya'da, 6 ay önce ortaya çıkan böbrek yetmezliği nedeniyle 5 defa yoğun bakıma giren 10 yaşındaki Gülbeyaz biran önce böbrek nakli olarak hayata tutunmak istiyor.

Ölmemek için nakil bekliyor

Anne ve babasının böbrekleri uyuşmayan Gülbeyaz'ın bir an önce böbrek nakli olması gerekiyor.


Kader (29) ile Reşat Bekçi (34) çiftinin 5 çocuğundan en büyüğü olan 10 yaşındaki Gülbeyaz 6 ay önce diş ağrısı ile gittiği hastanede böbrek yetmezliği teşhisiyle karşılaştı. 1 ay boyunca böbreklerinin tekrar çalışması için yapılan tüm müdahaleler başarısız oldu. 6 ay içerisinde solunumu duran, krizlere giren 10 yaşındaki Gülbeyaz 5 defa yoğun bakım servisine kaldırıldı.

Haftada 3 gün diyalize girmeye başlayan Gülbeyaz'ın sağlığına kavuşması için annesi ve babası böbreklerini vermek istedi. Annenin böbreğinin tembel olması, babanın ise uyumsuz olması nedeniyle Gülbeyaz'a böbrek nakli gerçekleşmedi. Çaresiz olan aile şimdi kızlarının yaşam savaşını kazanması için organ nakli bağışının artmasını ve nakil için sıranın bir an önce kendilerine gelmesini istiyor.

Hastanede tedavilerini yeşil kartlarıyla yaptırdıklarını belirten ve kağıt toplayarak geçimlerini sağladıklarını ifade eden baba Reşat Bekçi, 'Biz para istemiyoruz. Organ bağışlarının artmasını ve kızımıza böbrek nakli yapılmasını istiyoruz' dedi. Anne Kader Bekçi de, kızının bir anda böbrek yetmezliğinin ortaya çıktığını anlatarak, "Bir an önce organ nakli yapılmasını istiyoruz. Kızım 5 defa yoğun bakıma girdi. Hastaneden yeni geldik. Sürekli diyalize girmeye başladı. Kızıma yardım edilsin' şeklinde konuştu.

Haftada 3 gün diyalize girmeye başlayan Gülbeyaz'ı kardeşleri de son zamanlarda çok az görebildiklerini ve ablalarına yardım edilmesini istedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!