Ölen maden işçilerinin aileleri dernek kuruyor

Zonguldak'ta Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Kozlu Müessesesi maden ocağında geçen ay meydana gelen iş kazasında ölen, taşeron firmaya bağlı 8 maden işçisinin yakınları, haklarını daha iyi savunabilmek için dernek kurma kararı aldı.

Ölen maden işçilerinin aileleri dernek kuruyor

TTK Kozlu Müessesi'nde 8 Ocak'ta meydana gelen ani metan gazı püskürmesi ve sonrasındaki göçükte ölen 8 maden işçisinin yakınları yapılan soruşturmayı daha iyi takip edebilmek, haklarını savunabilmek ve birlik beraberlik içinde olabilmek adına dernek kurmaya karar verdi. Maden işçilerinin aileleri, ölen maden işçisi 30 yaşındaki Ahmet Şeker'in evinde toplandı. Aileler, üzüntünün hakim olduğu toplantıda kaza sonrası açılan soruşturmayı takip etme konusunda ne yapabilecekleri hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Taşeron firma Star Ticaret A.Ş.'de çalışan Ayhan Gökgöz, ölen arkadaşlarının haklarını korumak için dernek kurma kararı aldıklarını söyledi. Gökgöz, "Ölen işçi kardeşlerimizin aileleri, haklarını savunmak için böyle bir karar aldı ama kesin bir şey söylemek mümkün değil. Aileler, Genel Maden İşçileri Sendikası'yla da neler yapılabileceği konusunda görüş alışverişinde bulunacaklar. Arkadaşlarımızın haklarını savunmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

Kurulması planlanan derneğin adının ise henüz belli olmadığı öğrenildi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!