Öldürülen bebeğin anne ve babasının cezası belli oldu!

Erzurum'da evlilik dışı ilişkiden doğan bebeğin öldürülmesine ilişkin davada bebeğin babası ve annesinin de aralarında bulunduğu 3 sanığın yargılanmasına devam edildi.

Öldürülen bebeğin anne ve babasının cezası belli oldu!

Erzurum'da sanık D.K.A, bu durum üzerine yeniden araştırılma yapılmasını ve  çocuğunun bulunmasını istedi.

Sanık H.Ş'nin avukatı Fahrettin Özer, müvekkili hakkında sanık  D.A.K'nin şikayeti üzerine Horasan Asliye Ceza Mahkemesinde "çocuğu düşürtmek"  suçundan mahkumiyet kararı verildiğini hatırlattı.

BİRLİKTE HASTANEDEN ÇIKTILAR

Dava aşamasında D.A.K'nin ifadelerini değiştirdiğini aktaran Özer,  D.A.K. hakkında "iftira" ve "suçu bildirmemek" suçundan suç duyurusunda  bulunulmasını talep etti.

Cumhuriyet savcısı esas hakkındaki mütalaasında, sanıklar H.Ş. ve  D.A.K'nin evlilik dışı çocuklarının olduğunu, D.A.K'nin Horasan Devlet  Hastanesinde sağlıklı çocuk dünyaya getirdiğini ve çocuk doğduktan sonra D.A.K.  tarafından H.Ş'ye bildirilmesi üzerine H.Ş'nin hastaneye geldiğini ve birlikte  hastaneden çıktıklarını anlattı.

Sanıklar D.A.K. ve H.Ş'nin çocuğu öldürüp, tespit edilemeyen bir yere  gömdüklerini, suçu inkar ettiklerini ve cesedin bulunamadığını bildiren savcı,  dosyadaki deliller kapsamında D.A.K. ve H.Ş'nin sağlıklı çocuklarını öldürdüğünün  sabit olduğunu vurguladı.

Savcı, D.A.K. ve H.Ş'nin maddi gerçeği ortaya çıkaracak çocuğu  gömdükleri yeri ısrarla söylememeleri ve duruşmaya katkı sunmadıklarından "kasten  öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapisle  cezalandırılmalarını,  haklarında takdir indirimi uygulanmamasını ve tutukluluk hallerinin devam  etmesini talep etti.

Savcı, ayrıca bebeğin anneannesi G.A. hakkında, "kasten öldürme"  suçundan cezalandırılması talebiyle dava açılmasına rağmen, suçtan  cezalandırılmasını gerektirecek kesin delil bulunmadığından beraat kararı  verilmesini talep etti.

Sanık H.Ş, esas hakkındaki mütalaaya karşı savunma yapmayarak savunma  hakkını avukatına bıraktı.

"ÖLDÜRMEK İSTESEYDİM HAMİLEYKEN ÖLDÜRÜRDÜM"

D.A.K. ise esas hakkındaki mütalaaya karşı ağlayarak yaptığı  savunmada, suçu kabul etmediğini ve bir şey yapmadığını söyledi.

"Bebeği öldürmek istesem hamileyken öldürürdüm, doğmasını neden bekleyeyim." diyen D.A.K, "Hiçbir anne çocuğu öldürmez. Diğer sanık çocuğu benden zorla aldı, götürdü. Suçum yok, beraatimi ve tahliyemi talep ediyorum." dedi.

D.A.K'nin avukatı Fatma Özer, savunmasında, müvekkilinin bu olayda  mağdur olduğunu söyledi.

Müvekkilinin bebeği öldürdüğüne dair dosyada delil olmadığını öne  süren Özer, "Durumun aksine öldürmediğine dair delil sunabiliriz. Müvekkilim,  H.Ş. çocuğu aldıktan sonra H.Ş'yi defalarca hem cep telefonundan hem de iş  yerinden aramıştır. Bu durum, olayla ilgisi olmadığını göstermektedir."  ifadelerini kullandı.

Mahkeme heyeti, sanık avukatı Fahrettin Özer'in D.A.K. hakkında  "iftira" ve "suçu bildirmemek" suçundan suç duyurusunda bulunulması talebini  reddetti. Tutuklu sanıklar D.A.K. ve H.Ş'nin tutukluluk hallerinin devamına  karar veren heyet, sanık avukatlarının esas hakkındaki mütalaaya karşı savunma  yapabilmeleri amacıyla duruşmayı erteledi.

Birleştirilen davanın iddianamesinde 3 sanık hakkında "tasarlayarak  öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası isteniyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!