Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Öldürene kadar eğitime devam

İstanbul'daki Kaptanpaşa Lisesi'nde sınıfların tavanı iki yıldır öğrencilerin başına çöküyor, çocuklar yaralanıyor, eğitim sürüyor

Öldürene kadar eğitime devam

İstanbul Şişli'de bulunan Halit Rıfat Paşa Endüstri Meslek Lisesi'yle ilgili ilginç bir gerçek ortaya çıktı. Kaptanpaşa Lisesi olarak bilinen ve dört yıl önce depreme dayanıklı olması için İl Özel İdaresi tarafından yeniden yapılan Halit Rıfat Paşa Endüstri Meslek Lisesi'nin kiriş, koridor ve tavanları çöküyor. 250'yi aşkın aile, okulun tadilatıyla ilgili imza toplarken, aileler savcılığa da suç duyurusunda da bulunuldu. Dilekçede, 10 gün önce bir ders sırasında sınıfın tavanı çöktüğü ve dört öğrencinin yaralandığı belirtildi.

Konuyla ilgili, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na yapılan suç duyurusunda, eğitime devam edilmesine rağmen okulun tavan, kiriş ve koridorlarının çöktüğünü belirtildi. Eyüp Hasan Hançer isimli bir veli şikâyet dilekçesinde, okulun dört yıl önce İl Özel İdaresi tarafından yapıldığını ve çökmelerin de iki yıl önce başladığını anlattı. Suç duyurusunda yer alan bilgilere göre, iki yıl önce bir ders sırasında öğrencinin başına tavan çöktü. Öğrencinin ailesi konuyla ilgili tazminat davası açtı. Mahkeme, okulu suçlu bularak 50 bin lira tazminat ödemeye mahkûm etti. Bunun ardından, okulda yüzeysel sıvalar yapıldı ancak devam eden çökmeler bir türlü son bulmadı.

Soruşturma başlatıldı

Hançer'in verdiği bilgilere göre, okul binasında yaşanan çökmeler onarılsa da çökmelerin önü alınamadı, tavan ve kirşlerdeki çatlakların büyümesi devam etti. 

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!